Menu

Yıldızpatı Bitkisi Hakkında Genel Bilgi

Yıldızpatı bitkisi,  mavimsi, eflatun ve açık mor tonlarında çiçek vermektedir. Ana vatanları İtalya’dır. Tüm dünyada İtalyan Asteri olarak bilinmektedir. Yıldızpatı bitkisi, Astaraceae ailesinin bir ferdidir. Kışın -30 dereceye kadar soğuklara dayanabilmektedir. Boyları da 1 metreye kadar uzayabilir. Tüm dünya da rengarenk çiçekleri ile göz boyamaktadır.

Oldukça fazla güneşe ihtiyaç duyarlar. Gelişiminin sağlıklı olabilmesi için asitli toprak tercihinde bulunmanız gerekmektedir. Gövdesi uzun ve incedir. Çiçeklenme zamanları geldiklerinde dik durmaları için değnekle bağlamanız gerekir.  Aksi taktirde yan yatacaktır.

Çoğaltmak için isterseniz kökten ayırabilirsiniz, isterseniz de tohumla çoğaltabilirsiniz. Tohumları kış sonunda ekebilirsiniz. Hızlıca yetiştiğinden sonbaharda ilk çiçeklerini vermeye başlayacaktır.

 

Bir önceki yazımız olan Kirpi Kaktüsü Hakkında Genel Bilgi başlıklı makalemizde Kirpi Kaktüsü bakımı, Kirpi Kaktüsü nasıldır ve Kirpi Kaktüsü nedir hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum yapmak istermisin?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir