Menu

Yeşil Elmanın Faydası, Yeşil Elmanın Faydaları

Meyveler arasında yeşil elma enerji kaynağı ve vitamin deposu olan bir meyvedir. İçinde bulunan en önemli vitamin C vitamini olup bununlar beraber B1 B2 PP B5 B9 Provitamin A ve E vitamini de barınmaktadır. Özellikle vitaminlerin yoğunluğu kabuk altında olduğu için özellikle kabuğu ile tüketilmesi gerekmektedir. Çok düşük kalorili olan Yeşil Elma diyetlerin en önemli besin kaynağıdır. Yeşil Elma sabahları aç karnına tüketildiğinde kanı temizleyip vücuttaki toksinlerin atılmasına yardımcı olmaktadır. Her gün günde bir elma yemek günlük almanız gereken vitamin ve mineral değerlerini dengelemektedir.

Aynı zamanda sindirim sisteminin daha düzgün çalışmasını sağlayan elma kabızlık sorunu içinde çok faydalıdır.   Yeşil Elma böbreklerimizi temizlemeyi sağlar, Kolesterolün düşmesine yardımcı olur, romatizma rahatsızlığına ve de Gut rahatsızlığına da çok iyi gelen bir besin kaynağıdır. Bunların yanı sıra çekenlerinde yardımcısı olur. Kan şekerini dengede tutmaya yaramaktadır. Yeşil Elma sayesinde bağırsak parazitlerinizden de kurtulabilirsiniz. İyi bir antioksidandır vücudu temizlemeye faydalıdır. Çok lifli yapısı olan Yeşil Elma sindirim sistemi içinde çok yararlıdır. Özellikle kabızlık problemi için kabuğuyla tüketilmelidir çünkü lif yoğunluğu kabuğunda bulunmaktadır.

Yeşil Elma diyet yapanların en aranılan besin kaynağıdır. Aynı zamanda yeşil elma nefesi de rahatlatmaktadır sigara içenler için sigaranın ciğerlere verdiği zararların temizlenmesine yardımcı olmaktadır. Yorgunluğunuzu gideren bir etkisi bulunmaktadır. Aynı zaman da yüze maske uygulaması yapılıp cildin güzelleştirilmesinde de faydalıdır. Yeşil Elmanın özellikle çiğ olarak kabuklarıyla tüketilmesi daha çok yararlıdır. Yeşil elma aynı zamanda ortadan kesilip ortalarına bir miktar marmelat konularak fırınlandığında güzel bir diyet tatlısı da olmaktadır. Yeşil Elmayı kış çaylarınızın içersine de ekleyebilirsiniz. Bu sayede kış çaylarına C vitamini ve lezzetli aromasını katmış olur.

Bir önceki yazımız olan Zakkum Yapraklı Kauçuk Hakkında Genel Bilgi başlıklı makalemizde ofis çiçeği, zakkum yapraklı ve Zakkum Yapraklı Kauçuk hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum yapmak istermisin?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir