Menu

Toksin Atıcı Besinler Nelerdir

Toksin Atıcı Besinler Nelerdir?

 

İçerisinde bulunduğumuz sonbahar ve kışın etkisiyle uyku kalitesinin bozulması sonucunda yorgunluk ile vücudun belli bölgelerinde ağrıların oluşumunun dışında dengesiz bir şekilde kilo alımı gibi pek çok sorunda beraberinde geliyor. Bu önemsiz gibi görünen ama kişilerde oldukça sıkıntılara sebep olan ve aslında oldukça önemli olan sonbahar kaynaklı sorunların sebebi kişinin vücudunda biriken toksinlerden biridir. Eğer ki, bu toksinler vücuttan bir an önce atılmaz ise nörolojik hastalıklarda kişide meydana gelebilmektedir. Bildiğiniz gibi karaciğer yiyeceklerden, ilaçlardan, alkol veya sigaradan kaynaklanan tüm toksinleri kişinin vücudunda zararsız bir hale dönüştürerek bu toksinleri vücuttan atma görevini üstlenir.

İşte tamda bu konudan dolayı eğer ki, vücuttaki toksinleri daha hızlı ile sağlıklı bir şekilde vücuttan atmak isteniyorsa ilk önce karaciğeri yenilememiz gerektiğini unutmamalısınız. Bu da elbette ki besinler sayesinde yapılabilecek olaylardan olduğu bilinmelidir. Evet, şimdi yazımızda toksin atıcı besinler nelerdir konusu hakkında detaylara, yazımızı okumaya devam ediniz. Baharatların Mucizevi Etkisi: baharatların genel özellikleri arasında toksin atma ve metabolizma hızlandırma özellikleri bulunuyor. Ancak baharatların arasında bu görevleri üstlenen en güçlü baharatlar kırmızı pul biber, kimyon, sumak ile zerdeçallardır.

Lahana Türüne Giren Besinler: Vücudumuzun dezenfeksiyonunu sağlayan maddeler beyaz lahana, karnabahar ve brokoli sebzelerinin içerisinde bol miktarda bulunur. Lahanagillerin içeriğinde bulunan maddeler ile bireyleri güçlendirerek kanser oluşumuna neden olan maddelerin aktive olmasını engelleyerek kişiyi kansere karşı koruma sağlıyor.

Limon: Limon denilince akla detoks gelmelidir. Bu sebepten de limonu hayatınızdan kesinlikle çıkarmamalısınız. Limon kabuğunun faydası ise radyasyonun zararlı etkilerini arındıran bileşikler içermektedir.

Kuruyemişler: Toksinlerin arınmasına yardımcı en iyi kuru yemişler ise; ceviz, fındık ve bademdir.

Kuru Meyveler ya da Sebzelerin Tüketilmesi: kuru erik, kuru kayısı, kurutulmuş patlıcan veya kuru domates ile toksinden arınma süreciniz inanılmaz bir şekilde hızlandıra bilirsiniz.

Yeşil besinler: Vücudumuzu toksinden arındıran yeşillikler arasında bilhassa nane, maydanoz, dereotu ve fesleğen yer almaktadır. Bu tarz yeşilliklerin yanına ise bir de salatalığı ekleyip her sabah dilerseniz salata olarak dilerseniz de sularını sıkarak meyve suyu niyetine tükete bilirsiniz.

Taze Sebzeler: Kansere neden olan maddeleri pancar, sarımsak, soğan ile pırasa engellerken aynı zamanda ise tümörü engelleyerek kolesterolü de düşürmeye yardımcı olmaktadır. Belirttiğimiz bu sebzeler toksinleri kişinin vücudundan hızlı bir şekilde arttırmaktadır. Toksin atıcı besinler nelerdir adlı yazımızda sizlere yardımcı olabilecek bazı besinleri belirttik.

Bir önceki yazımız olan Aşkın Gücü Hangi Çiçek Anlatır başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Yorum yapmak istermisin?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir