Menu

Temmuz Ayında Bahçede ve Tarlada Neler Yapılır?

Bahçeler, hem insanların en büyük huzur kaynaklarından biri hem de sağlıklı yaşamın anahtarı olarak bilinmektedir. Günümüzün yoğun yaşam koşullarında sağlıklı beslenemeyen insanlar, bahçede yetiştirebilecekleri organik besinlerle bu açığı biraz olsun kapatabilirler. Bahçe bakımında dikkat edilmesi gereken en önemli nokta, doğru zamanda doğru hamleleri yapmak olacaktır. Temmuz ayında bahçe bakımı, sulamanın artırılmasının gerektiği bir döneme girmiş olacaktır. Sıcaklığın maksimum seviyelere ulaşmaya başlamasıyla birlikte, bitkilerin su ihtiyaçları artacaktır. Temmuz ayının işaret ettiği bir diğer nokta ise, türemeye başlayacak olan asalakların yok edilmesi olacaktır.

Temmuz Ayında Neler Dikilir?

Temmuz ayıda bahçeye dikilebilecek bitkilerin sayısı çok fazla değildir. Gül ve leylak tarzı çiçeklerin gözaşısı ile üretimi, Temmuz ayında yapılması gereken bir işlemdir. Bu ayda yapılacak olan gözaşısı, bu tür çiçeklerden en yüksek verimi elde etmenizi sağlayacaktır. Ayrıca ağaççıkların dallandırma çubuğu yöntemi ile üretilmesi de Temmuz ayı içinde gerçekleştirilecek bahçe olaylarından biridir. Bahçelerde sulamanın artırılması gerektiğini unutmamak gerekir.

Bir önceki yazımız olan Fasulye Ekimi Ne Zaman Yapılır? başlıklı makalemizde fasulye, Fasulye ekimi ve Fasulye En Çok Nerede Yetişir? hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir yorum yapılmış
  1. Hediye Tavsiyeleri 9 Haziran 2014 / Cevapla

Yorum yapmak istermisin?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir