Menu

Siyam Gülü Bitkisi Hakkında Genel Bilgi

Siyam gülü, Zingiberaceae ailesinin bir üyesidir. 4 metreye kadar boyu uzayabilir. Kırmızı çiçekleri ile bahçe çiçekleri arasında çok cezbedicidir. Soğuklara karşı hiç dayanıklı değillerdir. Soğukluk düştükçe, toprak hizasına kadar eğilip bükülürler. Bahar ayları geldiğinde ise tekrar yeşerirler.

Genellikle Akdeniz ikliminde yetiştirilir. Bu iklimde sağlıklı bir şekilde büyüyebilmesi için öğle vakitlerinde güneşin, etrafında ki ağaçlar ve çiçekler ile azda olsa filtrelenmesi gerekiyor. 4 metreye kadar uzadıklarını söylemiştik. Bunun için bahçenizde ağaç köklerinin yanına dikmenizde fayda var.

Toprağı killi bir toprak olmalıdır. Kesinlikle alkalinliği yüksek olmaması gerekiyor. Sularken, yaz aylarında hiç toprağın hiç kurumamasına önem verin. Bazı günler günde iki kere bile sulamanız gerekebilir.

 

Bir önceki yazımız olan Geyik Boynuzu Eğreltisi Bitkisi Hakkında Genel Bilgi başlıklı makalemizde geyik boynuzu bakımı, geyik boynuzu eğreltisi ve geyik boynuzu eğreltisi hakkında bilgi hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum yapmak istermisin?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir