Menu

Sedum Multiceps Bitkisi Hakkında Genel Bilgi

Sedum Multiceps’ler dallanıp budaklanarak yayılırlar ve dallarının uçlarında deniz kestanesi gibi gelişir ve minyatür bir ağaç türüdür.

Sedum Multiceps, Crassulaceae ailesinin bir üyesidir. Memleketi Cezayirdir. Boyları 20 santimetreyi geçmez. En hızlı gelişimleri kış aylarında görünmektedir. Yaz mevsiminde susuz kalmaya dayanıklıdır. Eğer iklim ve toprak uygun ise, sağa sola hızlıca yayılabilir. Bazı yerlerde yer örtücü olarak görünmektedir. Bahçelerde kayalık süslemesi olarak kullanılabilir.

Güneşe tam gün ihtiyaç duyarlar. Kışın -12 dereceye kadar dayanıklıdırlar. Gelişimleri Son bahardan ilk bahara kadardır. Yaz aylarında dinlenirler.

Toprağı, suyu hemen süzebilen ve çabuk kurayabilen bir toprak olması gerekmektedir. Kalanchoe toprağı, 1/4 oranında ince poza taşı dökülmüş poşet toprağı gibi topraklar uygundur. Toprağı kuruduğunda ise su verilmesi yeterlidir.

Bir önceki yazımız olan Afrika Zambağı Bitkisi Hakkında Genel Bilgi başlıklı makalemizde Afrika Zambağı, afrika zambağı hakkında bilgi ve Afrika zambağı nasıldır hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum yapmak istermisin?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir