Menu

Sardunya Çiçeği ve Bakımı ve Sulaması

Sardunya Çiçeği ve Bakımı

Sardunya Çiçeği ve Bakımı

Renk renk evlerin ve bahçelerin güzelliğini sağlayan, güzel kokusuyla büyüleyen bir bitkidir. Sardunya çiçeğinin bakımı kolaydır ve herkes tarafından yetiştirilebilir.

Sulama ve Bakımı Nasıl Olmalıdır?

Sardunya bitkisi, dolaylı ışıkların gelmesiyle gelişebilir. Bu bitki direkt olarak güneş ışığına gerek duymaz. Sardunya bakımı kolaydır fakat çok soğuk ya da çok sıcak oda ısısına bırakılması, çiçeğin yapraklarını yıpratır. Sardunya bitkisi hava değişimlerinden çok fazla etkilenir. Sardunya için en iyi ortam, kesinlikle 12-13 derece olmalıdır. Aksi taktirde düşmesi durumunda çiçek zarar görecektir.

sardunya-bakimi

Sardunya Bitkisini Sulamada Püf Noktalar Nelerdir?

Kış aylarının gelmesiyle soğuktan korunması gerekecektir. Kış aylarının başlamasıyla kesinlikle sudan mahrum bırakılmamalı ve azda olsa su verilmelidir. Sardunya bitkisini sulama hakkında bilgi sahibi olmak gerekir. Yaz aylarıyla birlikte daha çok suya ihtiyaç duysa da, bitki haftada iki defa sulanmalıdır ve suyun her tarafa ulaşması gerekir. Ayrıca sardunya sulama öncesi saksı altlığında su olup olmadığına bakmak gerekir ve kesinlikle su olmamalıdır. Bitki aynı gün ve aynı miktarda suyla sulanmalıdır. Bitki, kış aylarında ılık suyla sulanmalıdır. Kesinlikle musluk suyuyla sulanmamalıdır. Ayrıca saksının büyüklüğü ve sık sık saksı değiştirilmesi bitkiye zarar verir. Sardunya yetiştirmek kolaydır ancak en iyi şekilde yetişebilmesi için doğal ortamda bakımının yapılması gerekir. Kolay yetiştirilen bir bitki olsada şartlar önemlidir.

Bir önceki yazımız olan Çiçek Bakımı Nasıl Yapılmalı? başlıklı makalemizde çiçek, çiçek bakımı ve Çiçek Bakımı Nasıl Yapılmalı? hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum yapmak istermisin?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir