Menu

Sardunya Bitkisine Nasıl Bakılmalıdır?

Sardunya Bitkisine Nasıl Bakılmalıdır?

Etiketler:Sardunya Bitkisi Çoğaltma, Sardunya Bitkisi, Sardunya, Sardunya Çiçeği

Ev bitkisi türleri içinde yer alan sardunya Palergonium olarak da isimlendirilmektedir.Sardunya Bitkisine Nasıl Bakılmalıdır’ı sizlere aşağıda açıklamaktayız. Her türlü ortamda kolaylıkla yetiştirilebilen bitki türleri içerisine yer alan sardunya bitkisi ayırt edici kokuya ev sahipliği yapmaktadır. Genellikle turuncu, beyaz ve kırmızı renklerde olan sardunya bitkisi bol ışıklı ortamları sever. Az bakım isteyen sardunya bitkisini balkon ya da cam kenarında konumlandırabilirsiniz. Sardunya bitkisinin 5 derece altına düşen soğuklarda bırakılmaması gerekmektedir. 5 derece altına düşen mekânlar da bitkinin yapraklarına zarar gelebilir. Sardunya bitkisinin yapraklarını nemli pamuk aracılığı ile her gün silebilirsiniz.

Sardunya Bitkisi Nasıl Sulanmalıdır?

Sardunya-bitki
Sardunya bitkisi
nin soğuk kış günlerinde düzenli aralıklar ile sulanması gerekmektedir. Sardunya bitkisinin yeterli miktarda sulanmadığı zamanlar da kuruyarak solma problemi ile karşı karşıya kalacaktır.

Sardunya Bitkisini Yetiştirmek İçin

Sardunya bitkisini kendiniz yetiştirmek isteyenlerdenseniz çelikleme yöntemini kullanabilirsiniz. Bu yöntem için 8 cm uzunluğuna sahip dalları kullanabilirsiniz. Yaz zamanında ekilen sardunya bitkisi yaklaşık olarak 8 ay içerisinde istediğiniz büyüklüğe gelecektir. Sardunya bitkisini dilerseniz tohum aracılığı ile de yetiştirebilirsiniz. Şubat ayında ekilen tohumlar 7-8 gün içerisine çimlenerek büyümeye başlayacaktır. Tohum aracılığı ile sardunya bitkisi yetiştirmek isteyenlerdenseniz şubat aynı tercih edebilirsiniz. Balkon ve cam kenarlarının vazgeçilmezleri arasında yer alan sardunya bitkisi aracılığı ile sizler de mekânınızı canlılık katabilirsiniz. Birbirinden özel önerilere merhaba demenin tam zamanı.

Sardunya Bitkisine Nasıl Bakılmalıdır? Konusu Resimleri

Bir önceki yazımız olan Bakımı Kolay Bitki İsteyenler İçin Kaktüs başlıklı makalemizde kaktüs, Kaktüs Bakımı ve Kaktüs Bitkisi hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum yapmak istermisin?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir