Menu

Salon Çamı Hakkında Genel Bilgi

Salon Çamı’nın memleketi okyanus etkisinde kalan yarı bir tropikal iklimi bulunan Norfolk Adası’dır. Çoğu çam ağacı gibi Pinales grubundadır. Ailesi ise Araucariaceae’dir. Bilimde ki adı Araucaria Heterophylla’dır. Amerika halkı, Norfolk Island Pine adını koymuşlardır. Biz ise Salon Çamı ya da Salon Arokaryası isimlerini koymayı uygun görmüşüz.

Salon Çamları çok uzun yıllar yaşarlar. Yavaş yavaş gelişirler. Güneş alan yerleri severler. Tam gölgeden asla hoşlanmazlar. Yaz aylarında öğle saatlerinde yakıcı güneşten korunması gerekir. Eğer 10-15 günde bir çevirir iseniz dalları simetrik büyümüş olur. Aksi taktirde güneşe doğru büyüyeceğinden yamuk bir görünüm elde edebilir. Nemli hava isterler. İstanbul için uygundur. Hava sıcaklığı 27 derecenin üstüne çıktığında soğuk su fısfıslamanız gerekir. Hava 10 derecenin altına inmediği taktirde yağan yağmurlarda ise balkona çıkararak yıkanmasını sağlayın.

Bir önceki yazımız olan Ficus Ginseng Bitkisi Hakkında Genel Bilgi başlıklı makalemizde Ficus Ginseng, Ficus Ginseng bakımı ve Ficus Ginseng hakkında bilgi hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum yapmak istermisin?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir