Menu

Philodendron Bitkisi hakkında Genel Bilgi

Philodendron’ın anlamı ağaç seven demektir. Yani ağaçlara tırmanmaktan hoşlanır. Ülkemizde sarmaşık devetabanı olarak adlandırılır. Evlerde kolay yetiştirilebilen türlerin başında gelir. Yapraklar kolay kolay dökülmez. İhmallere karşı dayanıklıdır. Susuzluktan zarar görmez.

Tam güneşede, koyu gölgeye de tam uyum sağlar. Eğer imkanınız varsa, tabiki güneş alan bir yerde yetiştirmelisiniz. Güneş alan kısmının yaprakları harika bir renk almaktadır.

Toprak seçimini doğru yapmalısınız. Özel süs bitkileri için topraklar uygundur. Fakat kökleri saçaklanma konusunda pek başarılı değildir. Bu yüzden havadar bir tprak seçmelisiniz. Böylece besinleri daha rahat alabilir. Sulama işlemini toprağı biraz kurudukça yapabilirsiniz. Kışın esintisiz ve serin ortamlarda bulunursa, sulama işlemini azaltabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Grevillea Canberra Gem Bitkisi Hakkında Genel Bilgi başlıklı makalemizde Grevillea Canberra Gem, Grevillea Canberra Gem bakımı ve Grevillea Canberra Gem bitkisi hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum yapmak istermisin?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir