Menu

Papatya İle Sinire Son

Papatya İle Sinire Son

Etiketler:Papatya İle Sinire Son, Papatya, Papatya Bitkisi, Papatya Sinir Hastalık

Ülkemiz şartları altında yaklaşık 700 çeşidi bulunan bir bitki olan papatya aktarlarda oldukça çok çeşidini sadece bir çeşitmiş gibi satıldığı görülmektedir.Papatya İle Sinire Son sizlere sitemizde açıklamaktayız. Bu çeşitlerinin zararı var diyemeyiz ancak hiçbir şekilde yararı olmayan papatya çeşitleri de bulmak mümkündür. Aynı zamanda bazı kişilerde alerjen etki yaratabilecek olan papatya çeşitleri de vardır.

Hangi Papatya Sağlığa İyi Gelir?

Tıbbı çay olarak içilecek papatya denince akla ‘mayıs papatyası’ adı verilen papatya çeşidi gelmelidir. Bu papatyayı diğerlerinden ayıran farklılıkları ortasında bulunan sarı kısmının daha tümsek olması ve dikey açıdan kesildiği zaman içinin boş olmasıdır. Bir papatya çayının size yararı olmasını istiyorsanız bu türü tercih etmelisiniz. Papatya çayının sağlığa iyi geldiği yönleri ise örneğin yoğun bir sinir harbi yaşayan kimselerde bazen bu sinirlilik hali mide ağrısı, baş ağrısı gibi seyredebilir. Bu tür semptomların ortadan kalkması için sakinleştirici bir etkisi vardır. Aynı zamanda sindirim sistemi düzenlenmesinde de yardımcı olur.

Papatya Çayı Nasıl Hazırlanır?

Bahar aylarında kırlardan toplanan papatyalar hava alan bir yerde ve güneş görmeyen bir yerde kurutulur. Daha sonra kurutulan papatyalar havanda toz haline getirilir. Ardından 2’lik bir oranda hazırlanacak olan toz ve kaynar su karışımı hazırlanır. Bu karışım 10 – 15 dakika demlenmeye bırakılır. Bir ayrıntı olarak tıbbi çayların genellikle tek olarak tüketilmesi uzmanlar tarafından tavsiye edilir.

Papatya İle Sinire Son Konusu Resimleri

Bir önceki yazımız olan Semizotu Bitkisinin Bakımı Ve Faydaları başlıklı makalemizde Semizotu, Semizotu Bitkisi ve Semizotu Bitkisi Faydaları hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum yapmak istermisin?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir