Menu

Oktay Ustanın Yemek Tarifleri

Oktay Ustanın Yemek Tarifleri

Yemek yapmak dile kolay gelse de neredeyse her kadının korkulu rüyalarından biridir. “Bu gün ne yapsam?” telaşı sabah uyanır uyanmaz başlar. Her aklımıza gelen yemeği mutlaka yakın zamanda yapmışızdır ve daha yeni yedik, diye diye akşam ederiz. Bir de evimizde yemek seçen beyler ya da diyet programlarına dikkat etmesi gereken yaşlılar varsa, haydi pirincin taşını hep beraber ayıklayalım. Ya da akşam yemeğe misafir gelecekse önceki gün düşünmeye başlarız. Ana yemeği, çorbası, tatlısı, tuzlusu, salatası hepsi ayrı ayrı birer meseledir. Çorba menüye uymalı, ana yemek pilava yakış malı, tatlı bu menüye göre sütlü olmalı ve bunun gibi bir sürü telaş.  ıslak kek tarifi

Önceleri anneanneden kalma tariflerle klasik Türk yemekleri yapıyorduk. Her yöre kendisine ait damak tadını kültürüne yerleştirmiş, anneden kıza miras bırakıyordu. Artık bu gelenek bozuldu. Malzemelere ve tariflere kolay ulaşabilmek ve yeni tatlara açık bir nesil sayesinde farklı lezzetler deniyoruz. Özellikle hazır yiyeceklerin gerçek yüzünü görüp çocuklarımızdan ve ailemizden uzak tutmaya çalıştığımız şu dönemde, babaannelerimizin bile ismini söyleyemese de pizza, hamburger gibi hazır yiyecekleri evde, sağlıkla yapmaya uğraştığını görüyorum. Bu kocaman bir değişim aslında. Yine de hala bazı tariflere karşı ön yargımız var. Tarif ararken denenmiş ve beğenilmiş yemek tarifleri olmasına özen gösteriyoruz.

oktayustaninyemektarifleri.com tam sizin istekleriniz doğrultusunda hazırlanmış bir yemek tarifleri sitesi. İsmini bildiğiniz bir yemeği site içerisinde arayarak kolayca ulaşabilirsiniz. Ayrıca tarifleri denenmiş ve yorumlanmış olması da cabası. Resimli yemek tarifleri sayesinde, yemeği yaparken bittiğinde nasıl duracağını görmüş olursunuz. Bunun yanı sıra önce yorumları okuyarak tarif hakkında bilgi alabilirsiniz.
oktayustaninyemektarifleri.com çorba tarifleri konusunda oldukça uzun bir listesi var. Örneğin padişah çorbası benim favori çorba tarifim. Çocuklarına elinden geldiğince en faydalı yemekleri yapmak için uğraşan annelerin mutlaka denemesi gereken bir lezzet. Yalnızca çocukları için değil ev halkının tamamını memnun edecek. Belki bu aksam masaya, bilindik ve sıradanlaşmış çorbalarınızın yerine farklı bir tarif koymak istersiniz. Öyleyse en güzel çorba tariflerinden birini denemek için sitenin çorba tariflerine bir göz atin. Eğer yemek yapmaya yeni başladıysanız, önce herkesin bildiği tariflerden başlayayım derseniz sizin için de doğru adres burası. Yayla çorbası, domates çorbası, lahana ve brokoli çorbasına kadar tüm tarifleri okuyabilirsiniz. Özellikle hazır çorbaların, ev yapımı çorbaları gözden düşürdüğü şu zamanda, akşam ev halkına veya misafirlerinize yapacağınız bu birbirinden farklı ve enfes yemek tarifleriyle hem mideleri hem gözleri doyuracaksınız.

Peki ya bir makarna tarifi kaç farklı şekilde bulunabilir. Çoğu zaman öğün olarak bile görmediğimiz makarna, öyle farklı soslarla hazırlanabiliyor ki sitede gördüğünüzde hepsini ayrı ayrı denemek isteyeceksiniz. Yaptığınız menüye göre isterseniz yoğurtlu, isterseniz salçalı, isterseniz kıymalı onlarca makarna tarifinden birini seçip ailenize tattırabilirsiniz. Üstelik sadece makarna ve çorba değil. Aklınıza gelebilecek her kategoride tarif bulabilirsiniz.

oktay usta yemek tarifleri

Yemek tarifleri konusunda yasadığımız bir diğer sıkıntı da, okuduğumuz tariflerin içerisinde ismini bile ilk defa duyduğumuz malzemelerin olması. oktayustanınyemektarifleri.com sitesindeki tarifler ise hemen her evde bulunabilen malzemelerle yapılan pratik tariflerdir. Anlaşılır ve açık açık yazıldığı için tarifi uygularken hiç zorluk çekmeyeceksiniz.

Bir önceki yazımız olan Tozlugiyimi.com başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Yorum yapmak istermisin?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir