Menu

Mor Kadife Çiçeği Hakkında Genel Bilgi

Mod Kadife çiçeklerinin yaprakları inceciktir ve isminden de anlaşılacağı üzere mor renktedir. Hatta tüylüdür. Oldukça dayanıklıdır. Yabancılarda ismi Gynura’dır. Kışları -7 dereceye kadar dayanabildikleri gibi bahçelerde yetiştirilmeye müsaittir.

Mor Kadife çiçekleri, Asteraceae ailesine mensupturlar. Senecineae cinsindendirler. Mor Kadife çiçekleri, ilk bahar aylarında havalar iyice ısındıkları zamanlar turuncu renkte çiçek açarlar. Aslında çiçekleride çok güzeldir ama genellik ile yaprakları için yetiştirilmektedirler. Çiçekleri oldukça şirindir. Fakat çok kötü kokmaktadırlar. Bu yüzden tomurcukları göründüğü zaman koparılır. Bunun bir başka sebebi ise çiçeğin tüm gücünü çiçeklerine vermesini önlemektir. Aslında ben koparılmasını tavsiye etmiyorum. Çünkü Allah öyle yaratmış o bitkiyi. Sen kokusunu sevmeyebilirsin, bu onun çiçeğini koparma hakkını sana vermez.

Bir önceki yazımız olan Tırmanıcı Fikus Hakkında Genel Bilgi başlıklı makalemizde Tırmanıcı Fikus, Tırmanıcı Fikus bakımı ve Tırmanıcı Fikus hakkında bilgi hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum yapmak istermisin?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir