Menu

Mikado Gold Bitkisi Hakkında Genel Bilgi

Mikado Gold’un ana vatanı Brezilya’dır. Eriocaulaceae ailesinin Syngonanthus cinsine bağlı bir bitkidir. Dalsız ve kökten çıkan yaprakları bulunur. Yaprakları 15 cm uzunluğa kadar uzayabilir. Çiçek sapları ise 35 santimi bulabilir. Yaprakları ve çiçeklerinin sapları bir bütün halinde sergilediği için çok güzel bir dekoratif bitkidir. Çiçekleri yaklaşık 10 hafta dayanabilmektedir. Sonra yenilerini hemen çıkarmaktadır. Bakımı oldukça zordur. Bu yüzden alırken iyi düşünmelisiniz.  Dünyanın hiç bir yerinde izinsiz bir şekilde ticaretine izin verilmez.

Kasım ayından Şubat ayına kadar günde birkaç saat direk olarak güneşe maruz kalmalıdır. Diğer zamanlarda ise aydınlık olması ve %60 filtrelenmiş bir şekilde güneş alması yeterlidir. Kuvvetli güneşten kesinlikle uzak tutulmalıdır. Bu Mikado Gold için çok tehlikelidir.

Bir önceki yazımız olan Salon Sarmaşığı Bitkisi Hakkında Genel Bilgi başlıklı makalemizde Salon Sarmaşığı, Salon Sarmaşığı Bitkisi ve Salon Sarmaşığı Bitkisi bakımı hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum yapmak istermisin?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir