Menu

Kuşburnu Yağının Faydaları Nelerdir

Kuşburnu Yağının Faydaları Nelerdir

 

kusburnu-yaginin-faydalari-nelerdir

Kuşburnu yağının faydaları yine birçok meyve içerisinde bulunan antioksidanlardan geldiği bilinmektedir. Bu yağın faydaları ve kuşburnu yağından nasıl yararlanabiliriz? Her aromaterapi yağının içerisinde kendine has özellikleri mevcuttur. Bu yağlar ve türleri birden fazla sağlık mağazası içerisinde satılmakta ve online işlemlerde yine satışa sunulmuş durumdadır. Doğal ve organik bir şekilde yetiştirilmekte olan uçucu yağların cilt bakımı ve güzelliği, cilt bozukluğu tedavileri için en iyi çözüm yollarındandır. Zeytinyağı benzeri olarak soğuk presleme yöntemleri sonucunda elde edilir. Kuşburnu yağının içeriğindeki maddeler, kullanım şekli ve kuşburnu yağının faydaları nelerdir birlikte göz atalım.

Kuşburnu Yağının İçindeki Maddeler Retinol yahut A Vitamini Linoleik asit veya Omega 6 yağ asidi Oleik asit yahut Omega 9 yağ asidi Etkili bir antioksidan olarak bilinen likopen Güçlü ve etkili antioksidan A vitamini öncüsü beta-karoten Doğal C vitamini Kuşburnu Yağının Faydaları Kuşburnu yağını bu denli özel kılan durum nedir? Cilt bakımı üzerinde kullanılmakta olan birçok yağ türü taşıyıcı yağlarla seyretilmelidir. Ayrıca bakım yağlarından birçoğu üzerinde kaygan ve yağlı bir his oluşturmaktalar. Fakat kuşburnu yağı cilt üzerine direkt olarak kullanılabilmekte, herhangi bir taşıyıcı yağ beraberinde seyretilmesi gerekmemekte ve cilt üzerinde yağ hissi oluşturmadan vücut tarafından rahatça emilmektedir. Herhangi yağlı bir etki bırakmaksızın deri tarafından kolayca emilmesi gerçekleşir. Diğer bir yağı ise “jojoba yağı” olarak bilinir. Aşağıda kuşburnu faydaları hakkında açıklayıcı bir ifade kullanacağız. Yaraların izlerinden kurtulmak için yardım etmekte, Nemlendirme özelliğini barındırmasından dolayı çatlakların oluşmasını önlemekte ve oluşan çatlakları giderebilmekte, Sedef yaraları için yine oldukça faydalı ve önemli durumda, Hiperpigmente (cilt rengi üzerinde meydana gelen koyulaşma) lekeleri tedavisi için tercih edilmekte ve faydası bilinmekte, Doğal cilt bakımı görevinde, nemlendirici olarak kullanılabilmekte ve ayrıca cilt üzerinde doğrudan sürülebilmektedir.

Kuşburnu yağı cildin yaşlanmasını önleme üzerinde, kırışıklık ve ince çizgilerin gelişmesini yavaşlatmaktadır. Yüzde bulunan akne lekelerinden kişileri kurtarabilmekte, Cilt üzerinde yağ hissi bırakmayan yağ türüdür ve cildin nemlendirilmesi için etkin rol üstlenir. Suçiçeği yaralarından kurtulabilmek adına tercih edilebilmekte, Kuru ciltlerde dermatit durumların tedavisi için faydaları olduğu bilinmekte, NOT: Dikkat etmeniz gereken bir husus ise yüksek konsantrasyonlar için kullanıldığı zaman akne sorunlarını kötüye götürebilmektedir. Kuşburnu yağı hassas olan bitkisel yağ çeşididir. Yağın korunması için buz dolabında saklanmalı ve yağlı cildi olan kişilerin bu yağı kullanmaları tavsiye edilmemektedir.

Bir önceki yazımız olan Elma Bakımı Nasıl Yapılmalıdır başlıklı makalemizde Bakım Nasıl Yapılır, Elma Bakımı ve Elma Bakımı Nasıl Yapılmalıdır hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum yapmak istermisin?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir