Menu

Kuşburnu Çayının Faydaları

Kuşburnu Çayının Faydaları

kusburnu-cayinin-faydalari

Kuşburnu bir gül meyvedir. Kuşburnu çok güzel kokar ve rengi de beyazdır. Kuşburnu çiçekleri açtığı zaman yapraklarını yavaş, yavaş dökmeye başlamaktadır. Aynı zaman da kuş burnu çok yararlı olan bir bitkidir. Ayrıca çok da c vitamini içermektedir. Bu yüzden de sağlığa çok faydalıdır. Çeşitli hastalıklara yararı vardır. Kış aylarında ve bahar aylarında grip ve nezleden koruyan bir bitkidir. Kuşburnu insanların bağışıklık sisteminizi güçlendirmeye yardımcıdır. Kuşburnu çayının faydaları insanların kan basıncını düzenlemeye yardımcıdır. İlerleyen yaşlardaki insanların romatizmalarını hafifletmektedir. Vücuttaki hücrelerin kanser oluşmasını engellemektedir.

kusburnu-cayinin-faydalari-neler

Vücutta bulunan kolesterolü de düşürmeye yardımcı olan bir bitkidir. Kuşburnunun içerisinde c vitaminbi bulunduğu için idrar yollarındaki enfekiyonları korumaktadır. Bunu sakın unutmayınız. Güçlü bir idrar söktürücü olmaktadır. Kuşburnu çayının faydaları saydığımızdan da çok bulunmaktadır. Yalnız kuşburnu çayının hazırlanışı da çok basittir. Kuşburnu çayı iki türde bulunmaktadır. İlk önce suyu kaynatınız. Daha sonra içerisine kuşburnuyu atınız. On beş dakika daha kaynatınız. İkinci türü de kuşburnu kaynarken içerisine nane ekleyebilirsiniz. Kuşburnu çayı eklem iltihaplanmalarına da çok iyi gelmektedir. İltihaplanmadan dolayı oluşan ağrıları hafifletmek için kuşburnu çayı çok etkili olduğunu bilmelisiniz.

SONY DSC

SONY DSC

Kuşburnu çayı vücutta bulunan iltihaplanmaları çok hızlı bir şekilde azaltmaktadır. Bundan hiç şüpheniz olmasın. Kolesterülünüz eğer çok yüksekse kuşburnu çayını ebe gümeciyle içiniz. Kuşburnu çayı soğuk algınlığına kesinlikle birebirdir. Sigara içen insanlarında kalp ve damar sağlığını korumaya yardımcıdır. Bu arada sigaranın olumsuz olan yönlerini azaltmaya da yardımcı olmaktadır. Kuşburnu çayının yararı olduğu gibi zararından da bahsedelim. Kuşburnunun zararı hiç yoktur. Araştırılmış ve gözlenmiştir. Yalnız kuşburnu çayını çok fazla tüketmemelisiniz. Kuşburnu çok fazla tüketildiği takdirde midenizde rahatsızlık hissedeceksiniz.

kusburnu-cayinin-faydalari-nelerdir

Kuşburnu çayını çocuklara da içire bilirsiniz. Çocukların bağışıklık sistemini güçlendirmek için kış aylarında sık, sık kuşburnu çayını içire bilirsiniz. Kuşburnu çayını içtiğiniz zaman yorgunluğunuz azalır. Vitamin eksikliği yaşayan insanlar kuşburnu çayını içmeleri gerekmektedir. Kış aylarında her gün bir bardak kuşburnu çayı içebilirsiniz. Kuşburnu çayı yorgun insanlara gün boyu enerji vermektedir. Hamile bayanlar ise hamilelik dönemlerinde oluşan vitamin eksikliğini ve demir eksikliğini gidermeye yardımcıdır.

kusburnu-cayinin-faydalari-nelerdir-

Kuşburnu Çayının Faydaları  arasında ,Kuşburnu stresti de yatıştırmakta olan özel bir bitki çayıdır. Beyni dinlendirir ve insanların ağrılarını da yatıştıran özel bir formüldür. Kuşburnu mayısta ve haziranda açmaktadır. Kuşburnunun meyveleri ise eylül ve ekimde olgunlaşmaktadır. Kuşburnu çayı ishal sorunu yaşayan insanlara da çok faydası vardır.

Bir önceki yazımız olan Zakkum Yapraklı Kauçuk Hakkında Genel Bilgi başlıklı makalemizde ofis çiçeği, zakkum yapraklı ve Zakkum Yapraklı Kauçuk hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum yapmak istermisin?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir