Menu

İştah Azaltan Veya Metobolizmayı Hızlandıran Bitki Çayı Tarifleri

İştah Azaltan Veya Metobolizmayı Hızlandıran Bitki Çayı Tarifleri

 

istahi-azaltan-metobolizmayi-kizlandiran-bitki-cayi-tarifleri

1. Tarif Bir tutam mate bitkisi ( büyük tutam olmalı) Yarım elmanın yarısının kabuğu (yeşil elma olmalı ) Bir tutam ıhlamur Hazırlanışı Öncelikle tüm malzemeler bir tencereye konulur ve üzerine bir miktar su konulur. Tüm malzemeler 3 dakika kadar kaynatılır. Sonrasında ocağın altı kapatılınca demlenmesi için birkaç dakika kadar demlenmeye bırakılır. Yemeklerden 10 dakika önce tüketilirse iştah azaltıcı etkisi görülebilir.

2. Tarif 1 tatlı kaşığı elma sirkesi 1 bardak maden suyu 1 tatlı kaşığı bal Hazırlanışı 1 bardak maden suyuna yukarıda belirtildiği üzere 1 tatlı kaşığı elma sirkesi konulur. Ardından 1 tatlı kaşığı bal konulup karıştırılır. Hazırlanan bu karışım yemeklerden önce toplamda günde 3 kez tüketilir. Fakat bu karışımı mide rahatsızlığı olanların kullanması pek önerilmez.

3. Tarif 3 litre kadar su 1 adet limon 1 adet kabuklu yeşil elma 1 tane çubuk tarçın 5-6 tane karanfil 1 tatlı kaşığı tane karabiber Hazırlanışı Öncelikle limon ve elma iyice yıkanarak dört parçaya bölünür. Sonrasında limon ve elmalar bir tencere içine diğer malzemelerle birlikte atılıp kaynamaya bırakılır. 3 litrelik su 1,5 litre oluncaya yani tenceredeki sus seviyesi yarıya düşünceye kadar tüm malzemeler kaynatılır. Sonrasında süzgeçten süzülerek hazırlanan çay ayrı bir kaba alınır. Bu çay yemeklerden yaklaşık olarak 1 saat öncesinde soğuk olarak içilir. Günde üç kez içilebilir. Bu çay buzdolabında iki gün kadar muhafaza edilebilir. Hazırlanan çay tercihe göre sıcak olarak da içilebilir.

4. Tarif 3 adet limon 2 adet greyfurt, 1 çorba kaşığı bal 4 bardak kadar su Hazırlanışı Öncelikle greyfurt ve limonlar iyice yıkanır. Ardından bu malzemeler 4-5 parçaya bölünür. Sonrasında limon ve greyfurtlar diğer malzemelerle birlikte tencereye konulur. Tüm malzemeler yaklaşık olarak 15 dakika kadar kaynatılır. 15 dakika kaynatıldıktan sonra hazırlanan karışım soğumaya bırakılır. Soğuyunca içerisindeki greyfurt ve limonların suyu karışımın içine iyice sıkılır. Sonrasında 1 tatlı kaşığı bal da karışımın içine ilave edilerek karıştırılır. Sabah ve akşam olmak üzere yemeklerden yaklaşık olarak 1 saat önce 1 bardak tüketilir. Kilo vermek isteyenler metobolizmasını hızlandırmak için bu karışımı tüketebilirler.

Bir önceki yazımız olan Telgraf Bitkisi Hakkında Genel Bilgi başlıklı makalemizde Telgraf Bitkisi, Telgraf Bitkisi bakımı ve Telgraf çiçeği hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum yapmak istermisin?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir