Menu

İmza Ağacı Hakkında Genel Bilgi

İmza ağacının yaprakları kürdan gibi sivri uçludur. İmza adı ise, yapraklarının üzerine sivri bir cisimle birşeyler karalandığında, yıllar boyunca yaprağının üzerinde bozulmadan muhafaza edebilmesinden gelmektedir. Fakat ben bunu yapmanızı kesinlikle önermiyorum.

Ana vatanları Amerika’nın Florida eyaletinin güney bölgesidir. Havai’de de sıklıkla yetiştirilmektedir. Belediyeler tarafından yollara gölge yapması amacı ile yol kenarlarına dikilir.İmza ağacı, kış soğuklarına dayanıklıdır. Sıfırın altında -3, -5 derecelere kadar dayanbilmektedir. Ülkemizde İstanbul, İzmir gibi şehirlerde, kuzey rüzgarına maruz kalmadan yetiştirilebilir.

Toprağı fazla asitli ve alkalini fazla olmamak şartı ile her toprakta yetiştirilebilir. Sulamasını ise toprağı kurudukça yapmanız yeterlidir. Yaz boyunca sıklıkla sulayabilirsiniz. Susuzluğa oldukça dayanıklıdır.

 

Bir önceki yazımız olan Fil Azığı Bitkisi Hakkında Genel Bilgi başlıklı makalemizde Fil azığı bakımı ve fil azığı hakkında genel bilgi hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum yapmak istermisin?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir