Menu

Hylotephium Spectabile Bitkisi Hakkında Genel Bilgi

Hylotelephium Spectabile çiçeğinin henüz Türkçe bir ismi bulunmuyor. Crasulaceae ailesinin bir ferdidir. Kışın soğuklara oldukça dayanıklıdır.

İlk baharın bitimi ile yazın ortalarına doğru pembe çiçekler açması ile bilinir. Kışın ise tüm dalları dökülür. İlk bahara yeniden geldiğimizde ise tekrar dalları uzamaya başlar. Memleketleri şurasıdır diyebileceğimiz yer yoktur. Hemen hemen her yerde görünürler. Genellikle kayalık arazilerde yetişirler.

Kışın soğuklara dayanıklıdır. Hemen hemen -40 derece soğuklara bile dayanabilmektedir. Toprak seçiciliği yoktur. Killi topraklarda bile uzun ömürlüdür. Bazen yer örtücü olarak yetiştirilebilmektedir. Çiçek açtığı zaman boyları en fazla 20 santimetreye ulaşır. Çoğaltılması kolaydır. Koparacağınız bir dalı dikmeniz halinde tutması büyük ihtimaldir. Ya da dalı kökten koparabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Yılan Derisi Çiçeği Hakkında Genel Bilgi başlıklı makalemizde Yılan Derisi Bakımı, Yılan Derisi Çiçeği ve Yılan Derisi Çiçeği hakkında genel bilgi hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum yapmak istermisin?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir