Menu

Huş Ağacı Çayı Neye İyi Gelir, Nasıl Demlenir?

Huş ağacı, dünyanın kuzey bölgelerinde yetişmeye müsait bir bitki türüdür. Bir ağaç türü olan huş ağacının tepeden tırnağa her bölgesi, sağlık sektöründe kullanılmaktadır. Mobilya sektörüne de katkı sağlayan bu ağaç, alternatif tıp kavramında kullanılan ilaçların yapımında da kullanılmaktadır.

Huş Ağacı Çayı Neye İyi Gelir?

Huş ağacı çayı ile sofralarımıza gelen bu bitki, eklem ve kas ağrılarına karşı harika bir çözüm sunmaktadır. İdrar söktürücü olarak da faydası bulunan huş ağacı, böbreklere büyük fayda sağlamaktadır. Böbrek taşlarının oluşumunu engelleyen bu bitki, var olan böbrek taşlarının kırılmasını da sağlamaktadır. Antioksidan özellikleri ise, pek çok kanser türüne karşı bağışıklık kazanmaya yardımcı olmaktadır.

Huş Ağacı Çayı Nasıl Demlenir?

Gün içinde içilecek olan 2 – 3 fincan huş ağacı çayı, yukarıda belirtilen tüm özelliklerden yararlanmanızı sağlayacaktır. Ağacın yapraklarını kullanarak çay demlemek için 2 – 3 çay kaşığı kuru yaprak, bir fincan kaynamış su için yeterli olacaktır. Ağacın kabuklarından faydalanmak isterseniz, 1 çay kaşığı toz hale getirilmiş ağaç kabuğunu aynı miktar suda demlemeniz yeterli olacaktır.

Bir önceki yazımız olan Telgraf Bitkisi Hakkında Genel Bilgi başlıklı makalemizde Telgraf Bitkisi, Telgraf Bitkisi bakımı ve Telgraf çiçeği hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum yapmak istermisin?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir