Menu

Hurmanın Bedendeki Faydaları

Hurmanın Bedendeki Faydaları

hurmanin-bedendeki-faydalari-nedir

Her yiyecek bedende farklı etkiler yaratmaktadır. İnsanın doğası gereği vücuduna alması gereken gıdalar eğer ki yerli yerinde alınırsa vücut anında tepki gösterecektir. Dermansızlık, çok uyku halinde olmak, unutkanlık, sürekli ağrı hissinin duyulması, kansızlık ve buna benzer sorunlar vücutta eksik olan vitaminler nedeni ile ortaya çıkmaktadır. Vücut depolarındaki birikimlerin artması ya da eksilmesi halinde vücudumuz uyarılar vererek aslında bir sorun olduğunu gösterir. Ancak hastalık olarak nitelediğimiz bu uyarıları her zaman tıbbi yollarla çözümlemeye çalışırız. Katkı maddelerinin ve kimyasalların çok olduğu vitamin ve hapları bir ömür boyu kullanmak yerine düzenli olarak beslenerek bitkilerle şifa bulmak ise hiç de zor değil.

hurmanin-bedendeki-faydalari-hakkinda

Doğa içinde bütün mineralleri barındıran bir ortama sahip olduğundan bu ilaçları kullanmadan da kendimizi zinde hissetmemizi sağlamaktadır. Topraktaki bütün gıdayı içine çekerek kendinde toplayan bitkiler kullanıldığında aynen gıdaları dışarı verebilir. Yeter ki kullanmasını bilelim. Bitkisel önerilerde başı çeken hurmanın bedendeki faydaları ile geçmişten günümüze gelen önemli bir besin kaynağıdır. Yaratılışında lif, su, mineral, vitamin, doğal şeker, emilim arttırıcı maddeler bulunmaktadır. Bolca lifli maddeleri içerdiğinden sindirim sisteminin hareketlenmesine yardımcı olarak tokluk hissi yaratmaktadır. Bu da fazla gıdaları almamanızda yardımcı olacaktır.

hurmanin-bedendeki-faydalari-

Lif, kabızlık sorunları olanlar için alınması şart olunan bir gıdadır. Yediklerinizden bunu sağlayabiliyorsanız en iyi tedaviyi yapmış olursunuz. Vücuttaki suyun korunmasında etkili olan hurma gün içinde çok az su içseniz bile bu suyun vücutta tutunmasını sağlayacaktır. Doğal şeker içeriği sayesinde ihtiyacınız olan şekeri vücuda alarak fazla kilo almaya da son verebilirsiniz. Rejim yapmak isteyenler için de türlü gıdalar ile uğraşmalarına gerek kalmayacaktır. Yemeklerden önce alacağınız birkaç hurma tanesi ile günü tok olarak geçirebilirsiniz. Hurmanın bedendeki faydaları arasında kilo aldırmadığı gibi vermeniz de de yardımcı olması bulunmaktadır.

hurmanin-bedendeki-faydalari-nelerdir

Hamilelikte başlayan çocuk gelişimi ilk üç aydan sonra yenmesi önerilen hurma tercihi ile desteklenmektedir. Özellikle beyin gelişimin tamamlandığı aylarda alınması doktorlar tarafından öngörülmektedir. Şifalı bitki türleri insanın bünyesine ve hastalığına göre değerlendirildiğinde iyi sonuçlar verecektir. Çünkü bitkiler içinde katkı maddesi bulundurmasa da başka bitkiler ile birlikte alınmak istendiğinde zararlı hale dönüşebilir. Ancak hurmanın bedendeki faydaları tek olarak alınmamalıdır. Bir kuruyemiş türü olarak da yenebildiğinden sadece özündeki gıdayı vücuda yaymaktadır. Aroması ve tadı ile başka ek kullanıma ihtiyacı yoktur. Peygamber Efendimizin de bir gününü birkaç hurma ile geçirdiğini düşünürsek ne kadar faydalı olduğunu daha iyi anlayabiliriz.

hurmanin-bedendeki-faydalari

Bir önceki yazımız olan Zakkum Yapraklı Kauçuk Hakkında Genel Bilgi başlıklı makalemizde ofis çiçeği, zakkum yapraklı ve Zakkum Yapraklı Kauçuk hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum yapmak istermisin?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir