Menu

Hobi Bahçesi Hakkında İlginç Öneriler

Hobi Bahçesi Hakkında İlginç Öneriler

 

Hobi bahçesi hakkında ilginç öneriler bu konuda daha önce deneme yanılma yöntemi ile öğrenilmiş tecrübeler ön plana çıkan konular olmaktadır. Bunları uygulayarak kendinize bir bahçe yapmanız gayet basit ve kazançlı bir çalışma olacaktır. Öncelikle bu konuda bilinmesi gereken konu hobi bahçesi zamanın en güzel geçirileceği uğraş alanı olmasıdır. Amaç sadece kendi fikirlerimizi toprak üzerinde ortaya çıkarmak olmaktadır.

Öncelikle hiçbir ticari kazanç düşünülmeden yapılan bir çalışma olmaktadır. Hobi bahçesi hakkında ilginç öneriler zamanla kabul edilmiş kurallar laline de dönüşebilmektedir. Bunların başında hobi bahçesinde oluşturulan kamelya önceleri güneşten korunmak amacı ile yapılmış sonraları piknik amaçlı düzenlenmiş bir mekân olmaktadır. Bunun gibi hobi bahçesi etrafında Selvi veya diğer uzun boylu ağaçların yetiştirilmesi önceleri sınır belirleme amaçlı yapılırken sonraları rüzgârı kesme amaçlı düzenlenmiş bir girişim olmaktadır. Hobi Bahçesinde Yapılması Gereken Düzenlemeler Hobi bahçesi oluşturulurken önce etrafına çiçekler ile bir görsel güzellikle yaratılmalıdır. Bunun yanında ekilecek sebzelerin cinsi ve üretim şekilleri çok iyi düşünülmelidir.

Hobi bahçelerinde veya diğer amaçlı bitki yetiştiriciliğinde özellikle marul yetiştirme işlemi yanlış bilinmektedir. Marul tohumları toprağa ekildikten sonra doğrudan büyümesi beklenmekte ve sulama işleminden başka bir şey yapılmamaktadır. Fakat fideler en az 10 cm uzunluğa geldikten sonra seyrekleştirerek yerlerinin şaşırtma usulü ile değiştirilmesi daha bakımlı ve canlı marulların yetişmesine imkân sağlayacaktır. Eğer hobi bahçenize patates ekmek istiyorsanız yapmanız gereken çok ilginç bir işlem olacaktır. Bunun için bütün patates yerine evinizde kızartarak veya haşlayarak tükettiğiniz patateslerin sadece kabuklarını kullanarak ekim işleminim yapabilirsiniz. Bunun için ayrıca tohumluk patates aramanıza gerek kalmamaktadır. Fakat dikkat etmeniz gereken kabukların gözlerini yukarı gelecek şekilde yerleştirmelisiniz. Aynı zamanda çok az kum ile desteklemeniz daha fazla patates elde etmeniz için gerekli olan bir konu olmaktadır.

Hobi bahçenizin kışında ürün vermesine devam etmesini isterseniz. Hobi bahçesi hakkında ilginç öneriler konusunda önem vermelisiniz. Bir diğer ilginç konuda kışın domates, biber ve patlıcanların ürün vermesini devam ettirme yoludur. Bunun için yazın yetiştirdiğiniz sebzelerin uzayan dallarını keserek dibinden yeni dalların uzamasını sağlayarak yapacağınız gençleştirme işlemi bu konuda başarılı olmanızı sağlayacaktır. Özellikle patlıcanda yüzde yüz başarı sağlayan yöntem soğuk havalarda büyük bir poşetle kapatarak dört mevsim patlıcan elde etmeniz için yeterli olmaktadır. Hobi bahçesi hakkında ilginç öneriler zamanla bu işte uzmanlaşarak sizin de başkalarına yeni fikirler üretmenize destek sağlayacaktır. Aynı zamanda kendi hayallerinizi bahçe içinde yapmanız stresten uzaklaşmanıza yardımcı olacaktır.

Bir önceki yazımız olan Aşkın Gücü Hangi Çiçek Anlatır başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Yorum yapmak istermisin?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir