Menu

Harnup Ağacı Nasıl Yetiştirilir?

Sağlık kavramı, günümüzde diğer tüm kavramlardan daha fazla önem taşımaktadır. Yoğun yaşam tarzı, sağlıksız beslenme, beton yapılaşma ve daha pek çok neden, insanların geçmişe oranla çok daha sağlıksız yaşamasına neden olmaktadır. Bu durumun yarattığı olumsuz etkileri azaltmak için yapılabilecek şeylerden biri de kendi imkanlarımızla organik tarım yapmak olacaktır. Sağlık konusunda kendini kanıtlamış olan keçiboynuzu, bu durumda atılacak ilk adım olabilir. Keçiboynuzu ağacı yetiştirmek, dikkatli davranıldığında çok kolay olacaktır.

Keçiboynuzu Ağacı Nerede Yetişir?

Keçiboynuzu ağacı daha çok, Akdeniz iklimine hakim olan bölgelerde yetişmektedir. Keçiboynuzu ağaçları bu iklime sahip olan bölgelerde bolca görülebilir.

Keçiboynuzu Ağacı Kaç Yılda Meyve Verir?

Dikkatli bir şekilde yetiştirilen keçiboynuzu ağacı, yaklaşık olarak 15 sene meyve vermeyecektir. Çok uzun bir süre gibi görünen bu sürenin sonunda ise, ağacın sağlamış olduğu faydalar oldukça cömert olacaktır. 10 metreye kadar uzayabilen bu muhteşem ağaçlar, iyi bakıldığı takdirde 1 tondan fazla meyve verecektir. Geleceğe sağlıklı bir yatırım yapmak için keçiboynuzu ağacı dikmek mantıklı bir davranış olacaktır.

Bir önceki yazımız olan Ağaç Budama Teknikleri Nelerdir? başlıklı makalemizde Ağaç Budama, budama yöntemleri ve Teknikleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum yapmak istermisin?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir