Menu

GÜL DALINDAN NASIL DİKİLİR?

Hayatınızda hiçbir gül diktiniz mi veya bir gül bahçesinde dolaştınız mı? Üzerindeki dikeni kadar güzel ve rengarenk olabilecek güller vardır. Bir gül dikebilmek için öncelikle gülün yaşaması lazım yani yaş olması lazım.
Eğer gül yaşıyorsa o zaman size gereken iki şey var biraz kum ve birazda dikkat. Gül görüldüğü gibi kendi başında durabilecek bir çiçek türü değildir. Hassas bir bitkidir ve ilgi istemektedir. Bir gül bahçesindeki güllerin hepsini canlı tutmak kolay olmamaktadır. Bir güle hiç bakmazsanız veya ilgisiz bırakırsanız bir insanın size yok demesi gibi o da solar gider ve hiçbir işe yaramaz. Kumun genel olarak yaş nemli olması gerekiyor ve sürekli olarak o şekilde kalması gerekiyor.
Mutlaka her gün bakmanız lazım ve kesinlikle ilgisiz kalmaması lazım. İlgi ve bakım sadece insanlara özgü bir şey değildir bitki ve hayvanlar için de mutlaka ilgi gerekmektedir. Özellikle bitkiler hiçbir şeyi kendi başlarına yapamadıklarından dolayı mutlaka ilgi isterler ve mutlaka bakımları sürekli olarak yapılması gerekir.

Bir önceki yazımız olan Barış Çiçeği Nasıl Üretilir? başlıklı makalemizde Barış çiçeği, çiçek bakımı ve saksı çiçeği hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum yapmak istermisin?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir