Menu

GRİPTEN KORUNMAK İÇİN BİTKİ ÇAYLARI

GRİPTEN KORUNMAK İÇİN BİTKİ ÇAYLARI

 

gripten-korunmak-icin-bitki-caylari

Yaz aylarını gerimizde bırakmamızın ardından havalar soğudu ve hastalık mevsimi de devreye girdi. Kış aylarında hastalık denince aklımıza ilk gelen hastalık tabi ki de grip! Grip’in etkisini kaybetmesi için ilaçlar mevcut fakat gereksiz ilaç kullanımının da ne kadar zararlı olduğunu biliyorsunuz. Grip aşısı da var fakat yıllardır süren bir grip aşısı polemiği mevcut. Bir kısım doktorlar zararsız dese de diğer bölümdekiler zararlı olduğunu ve yaptırılmaması gerektiğini belirtiyorlar. Peki, bu durumda ne yapmak gerekir?

İşte tam bu durumda şifalı bitkiler ve bitki çayları devreye giriyor. Gripten kurtulmak için sadece 1 tane değil birden fazla bitki çayı mevcut. Bu bitki çayları hangileridir, işte yanıtı! Dünyanın başka bir bölgesine, Çin’e özgü olan geven otu çayı gribe bağışıklılık için iyi gelen bitki çaylarından. Sadece bağışıklık için değil karaciğere zarar veren toksiklerin arındırılmasına yardımcı olur ve akabinde grip için ekstra bağışıklılık kazandırmış olur. Çinlilerin sıkça kullandığı geven otu ülkemizde oldukça iyi bilinen bir bitki çayı. Geven otunu en yakın aktardan rahatlıkla temin edebilir ve evinizde çayını hazırlayabilirsiniz.

Yine Çin’den uzaklaşmayarak size Ginserg çayından bahsedelim. Çinlilerin alternatif tıbbında yaklaşık 5000 senedir kendine yer bulan ginserg çayı da bağışıklık sistemini güçlendirir ve enfeksiyonlara karşı vücudu dirençli bir hale getirir. Normal tüketiminde bir yan etki görülmez. Günde 2-3 bardak rahatlıkla tüketebilir, grip ve enfeksiyona karşı bağışıklık sağlayabilirsiniz. Fakat günlük tüketimin 5-6 bardağa çıkması halinde geceleri uyuyamama gibi bir durum yaşayabilirsiniz bu da uyku düzensizliğine yol açar. Ayrıca fazla tüketimin bir diğer problemi daha var. Ginserg çayını aşırı tükettiğiniz taktirde sinirlilik haline yol açar.

Bir önceki yazımız olan EĞER TOPRAK YOKSA VERMİKÜLİT VAR başlıklı makalemizde EĞER TOPRAK YOKSA VERMİKÜLİT VAR hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum yapmak istermisin?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir