Menu

Geyik Boynuzu Eğreltisi Bitkisi Hakkında Genel Bilgi

Geyik Boynuzu Eğreltisi, tüm dünya da süs bitkisi olarak yetiştirilmektedir. Polypodiaceae ailesinin bir üyesidir. Bu ailenin toplamda 18 üyesinden biridir. Ağaç dallarından köklenir ve gelişirler. Yağmur ormanlarında yüksek ağaç dallarında görünürler.

Kış soğuklarına karşı dayanıklıdır. -3, -5 derecelere kadar dayanabilirler. İstanbul için konuşmak gerekirse, kuzey rüzgarı almayan, balkon gibi mekanlarda zarar görmeden yetiştirebilirler.

Sabahları güneş görmeleri yeterlidir. Toprağı hafif asitli olmasında yarar vardır. Sulamasına ise çok dikkat etmelisiniz. Fazla sulamanız halinde, çürüyebilir, az sularsanız ise kuruyabilirler. Bunu en iyi yapmanın yöntemi, dallarını tutan kök kısmının kurudukça su vermeniz olacaktır. Saksı seçiminde, Hindistan cevizi liflerinden imal edilmiş bir saksı kullanmanız önerilir.

Bir önceki yazımız olan Fosforlu Petunya Çiçeği Hakkında Genel Bilgi başlıklı makalemizde fosforlu petunya bakımı, fosforlu petunya bitkisi ve Fosforlu Petunya Çiçeği hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum yapmak istermisin?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir