Menu

Gavura Çiçeği Hakkında Genel Bilgi

Gaura aslında tek bir türün adı değildir. Bir cinsin ismidir. Onagraceae ailesinin Gaura cinsidir. Ülkemizde Gavura Çiçeği olarak bilinir. Çok uzun ömür yaşarlar. Bir çalıdır aslında. Boyları bakımına ve çeşidine göre farklılık gösterebilir. 40 santim ve 1.5 metre arasında olurlar genellikle. Kışın yapraklarını dökerler.

Bahçelere bahar görünümü katmaları ile bilinirler. Kızgın yaz mevsiminde bile ilkbahar güzelliklerine benzeyen çiçekleri ile ferah bir görüntü elde edebilirsiniz. Balkonlarda ve teraslarda yetiştirilmeye son derece müsaittir. Çok güneş isterler ve kışın dışarda kalması gerekir. Bunun için kalın kenarları olan ve oldukça büyük bir saksıda yetiştirmelisiniz. Saksının da toprak olması gerekmektedir. Çok süzek toprak isterler. Toprağa sığır gübresi ve ponza taşı ile karıştırırsanız çok iyi verim alabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Ağır Metal Otu Hakkında Genel Bilgi başlıklı makalemizde Ağır Metal Otu, Ağır Metal Otu bakımı ve Ağır Metal Otu bitkisi nedir hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum yapmak istermisin?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir