Menu

Evde Havayı Değiştiren Bitki Türleri

Evde Havayı Değiştiren Bitki Türleri

Evde Havayı Değiştiren Bitki Türleri

Bazen büyük ve kalabalık yerler de dahi dış mekanlardaki hava, iç mekanlara oranla daha temiz ve tercih edilir bir durum alabiliyor. Bunun en önemli nedeni açık havada bulunan ağaç ve bitkilerin havayı temizliyor olması. Diğer bir sebebiyse kapalı ortamlarda çok uygulanan parfüm, kumaş, deterjan, boya ve yapıştırıcı  bunun gibi maddelerden yayılan ve  sağlığı tehdit eden ürünler.

evin-havasini-temizleyen-bitkiler

Kokulara Yok Eden Bitkiler

Gün boyunca bir arada olduğumuz bu maddelerin zararından tam anlamıyla kurtulmak son derece zor. En güveniliri ise zararların farkında olarak bu durumu en aza indirmek. Bir de rahatlatan ve kokuları yok eden bitkilerle ev ve iş yeri ortamlarında havayı temizleyebilirsiniz. Araştırmalar hangi bitkinin havadaki kimyasal buharı yok etme, böcekleri engelleme, ev ve ya işyeri ortamını koruma gibi bazı özellikler taşıdığını gösteriyor.

Havayı Değiştiren Bitkiler

Evin içi, özellikle kış aylarında camlar her zaman kapalı olduğunda, kirli hava ile doluyor. Sadece soluk alıp vermek kirletmiyor. Bunlardan kurtulmak için her gün evi derli toplu havalandırmanın yanı dizi bitkilerden de faydalanabilirsiniz. Ayrıca ev içi hava şartlarını iyileştirmek için bazı şeyler yapılabilir. Bunların başında elbette evin havalandırılması geliyor. Gündelik olarak evin havalandırması ev içi hava kalitesinin arttırılmasında yoğun biçimde ciddi bir konudur. İkinci olarakda  toksik kimyasalllardan nedeniyle oluşan ürünleri almakten vazgeçmelisiniz.

Bir önceki yazımız olan Begonya Çiçeği Özellikleri başlıklı makalemizde Begonya Çiçeği Özellikleri ve Begonya Özellikleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum yapmak istermisin?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir