Menu

Evde Hangi Sebzeler Yetişir ?

Şehirde, beton bloklarının arasında yaşıyorsanız ve köy ortamına toprağa, bahçeye özlem duyuyorsanız evinizin bir köşesinde sebze yetiştirmek hem stresinizi alacak hemde şehir yaşamından bir nebzede olsa sizi uzaklaştıracaktır. Ev ortamın yetişmeye müsait sebzeler hangileridir ? Evde hangi sebzeler yetişir diye soracak olursanız:

Patlıcan, Domates ve Biber: Eğer ki güneş alan pencere kenarına veya balkona sahipseniz bunları yetiştirebilirsiniz. Bir saksı, bahçe toprağı, biraz gübre su ve güneş. Her şey tamam!

Patates: Saksıya ekerek yetiştirmeniz mümkün ancak bir saksıya 1 tane bilemedin 2 tane patates anca sığar. Uzun ve geniş bir saksı varsa deneyebilirsiniz. Farklılık olur.

Bezelye ve Fasulye: Kış bitimine doğru ekerek bodur Fransız fasulyesi elde edebilirsiniz. Çalı fasulyesine göre evde yetişmeye daha uygundur çünkü çalı fasulyesi metrelerce yukarı tırmanacağından size zorluk çıkartır.

Mantar: Yılın 365 günü evde yetiştirilebilir. Hava akımının olmadığı tavan arası, dolap içi gibi yerler uygundur. Özel mantar tohumu ve gübresi ile yetiştirebilirsiniz tabii mantar yetiştiriciliği hakkında bilgi sahibi olmanız şart. Farklı bir deyim.

Bir önceki yazımız olan Fasulye Ekimi Ne Zaman Yapılır? başlıklı makalemizde fasulye, Fasulye ekimi ve Fasulye En Çok Nerede Yetişir? hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir yorum yapılmış
  1. Kosgeb Danışmanı 30 Mayıs 2014 / Cevapla

Yorum yapmak istermisin?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir