Menu

Evcimen Begonya

Evcimen Begonya

Etiketler:Evcimen Begonya, Evcimen begonya bakımı, Evcimen Yetiştirme, Çiçek

Evde bakımı oldukça ideal olan begonya mütevazı, nazik olduğu kadar dayanıklı da bir çiçektir.Evcimen Begonyayı sizlere açıklamaktayız. Soğuk kış günlerinde evde baktığınız begonyanızın çiçeklemesi sizi bu kasvetten uzaklaştıracaktır. Sadece ev değil bahçe ya da balkonda da bakabileceğiniz köklü bir bitki olan begonya bitkisi kolay kolay ölmeyen bir çiçektir.

Begonya ve Güneş Işığı

Kırmızı-begonya-çiçeği-bakımı
Evde bakıma uygun
olan begonya güneş ışığına sürekli maruz kalmak istemez. Fakat özellikle çiçeklenme zamanlarında birkaç saat güneş görmesi daha güzel çiçeklerini dallarına kondurmasını sağlayacaktır. Eğer sabah güneşi gören bir cam kenarınız var ise buraya begonyanızı koymanız sonucunda bitkiniz daha mutlu olacaktır.

Begonya Sulama İşlemi

Begonyayı sularken yapraklarını ıslatmamaya özen gösterin. Özellikle kış ayları geldiğinde sulama işlemini en aza indirin. Ya gün aşırı ya da iki günde bir sulanabilir. Fakat yaz aylarında su miktarında artışı isteyen bitki bu dönemde suyun toprağın her alanına yayılmasını ister.

Begonya Çoğaltılması

Kendi saksısında çoğalan bu bitkiyi saksı değişiminde çoğaltabilirsiniz. Saksı değişimi için en ideal zamanı nisan aylarıdır. Begonyanızı köklendirme yaparak da çoğaltabilirsiniz.

Begonya Soğuk ve Rüzgârı Sevmez

Rüzgârdan pek hoşlanmayan begonya bitkinizi rüzgâra maruz bırakmamak gerekir. Bunun yanı sıra kış aylarının geçtiği zamanlar hava sıcaklığı eksi on beşlere geliyor ise begonyanızı daha sıcak olan bir ortama alın. Aşırı soğuk sebebi ile zara görebilir.

Evcimen Begonya Resimleri

Bir önceki yazımız olan Karanfil başlıklı makalemizde karanfil, Karanfil Bakımı ve Karanfil Çiçeği hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum yapmak istermisin?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir