Menu

Ev Dekorasyonunu Çiçeklerle Tamamlayın

  Evlerinizi Çiçeklendirin

  EV-DEKORASYONUÇiçekler ev ortamına ferahlık verirler. Eviniz de bulunduğunuz zamanlar da huzurlu ve mutlu olmak isterseniz, abartıya kaçmadan, ev ortamında sıkıcı ve karışık bir hava yaratmadan özenle çiçeklendirin.Çiçekleri evinizin dilediğiniz her yerinde kullanabilirsiniz. Zekice bir dekorasyon tekniği uygulayarak Mutfak, Antre, Banyo, Salon hatta Yatak odanızda titizlikle aranje edilen büyük, küçük bitkiler evinizin havasını değiştirir. Salon ve oturma odalarında daha çok çiçeksiz bitkiler tercih edebilirsiniz. Ya da salonda kullandığınız eşyaların renklerine uygun çiçekler seçebilirsiniz.

 Evinizi çiçeklendirmeye giriş kapınızdan başlayabilirsiniz. Kapınızın üzerine asacağınız çelenk şeklindeki çiçek ile evinize gelen dostlarınıza sürpriz yapmış olursunuz.

Banyonuza sade bir çiçekle ayrı bir hava katabilirsiniz. Banyonuz fazla ışık almayan bir alansa güneş ışığına fazla ihtiyacı olmayan fakat nemli ortamları seven bir bitki ya da çiçek tercih edebilirsiniz.

Oturma odanız için tercih edeceğiniz çiçeklerin canlandırıcı ve rahatlatıcı etkisi olmalarına dikkat edin. Gün içinde yaşanılan iş stresini, oturma odanızda ayaklarınızı uzatıp bir fincan kahve içerek ve çiçeklerinizi izleyerek atabilirsiniz.

Mutfak bayanların en çok zaman geçirdikleri alanlardan bir tanesidir. Cam önlerinde küçük renkli saksılarda, renkli çiçekler mutfağınıza tatlı bir hava verecektir. Yemek masanızın ortasına şık bir vazo ve içine bir demet taze çiçek, akşam yemeklerinde size eşlik etsin ne dersiniz.

cicekler

Evinizde çiçeklerin etkisini hissetmek için çiçeklerin sağlıklı olmalarına özen göstermelisiniz.

Bir önceki yazımız olan Atatürk Çiçeği Poinsettia'nın Bakımı başlıklı makalemizde Atatürk, atatürk çiçeği ve Atatürk Çiçeği Poinsettia'nın Bakımı hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum yapmak istermisin?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir