Menu

Euphorbia Pseudograntii Hakkında Genel Bilgi

Euphorbia Pseudograntii ‘nin ne yazıkki Türkçe’de bir ismi yoktur. Euphorbiaceae ailesinin bir üyesidir. Afrikada Süt Çalısı denmektedir. İsterseniz sizde bu ismi kullanın. Çok dallanan çok yaprak veren bir bitkidir. Kışın yaprakları dökülür ve çıplak kalırlar. Kış soğuklarına -9 dereceye kadar dayanıklılık gösterebilirler.

Dalları dikensiz yapıdadır. Başlıca üç türü vardır. Sade yeşil yapraklı olabilir, kızılımsı renge sahip yaprakları olabilir ve yeşilin üzerine bordo kırçıllı yapraklara sahip türü olabilir.

Zayıf topraklarda, susuz kalmaya ve kış aylarında don olaylarına karşı direnç gösterirler. Hem koyu gölgeli yerlerde hem de aşırı güneş alan yerlerde yaşayabilirler. Yani güçlü bir bitkidir. Toprağı hafif asitli ve nötr olmalı ayrıca suyu izi emebilmeli. Yazın istediğiniz gibi sulayabilirsiniz. Kışın ise toprağı kurumadığı sürece sulamayın.

Bir önceki yazımız olan Kızıl Kordilin Hakkında Genel Bilgi başlıklı makalemizde Kızıl Kordilin, Kızıl Kordilin bakımı ve Kızıl Kordilin hakkında genel bilgi hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum yapmak istermisin?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir