Menu

Ekinezya Çayının Faydaları

Amerika kıtasının en popüler bitkilerinden biri olan ekinezya, özellikle son yıllarda ülkemizde de tanınmaya başlamıştır. Doğal ortamında yetiştiğinde çok etkili olan bu bitki, özellikle soğuk algınlığına karşı çok ciddi bir etkiye sahiptir.

Ekinezya Çayı Neye İyi Gelir?

Grip ve nezle gibi bulaşıcı hastalıklara karşı çok iyi bir bağışıklık sağlayan bu bitki, çay şeklinde tüketilebilmektedir. Ekinezya çayı, hazırlaması kolay, içimi rahat bir besin takviyesi olacaktır. Soğuk algınlığına karşı çok etkili olan bu bitki, aynı zamanda sedef hastalığı olan insanlar tarafından da tercih edilmektedir. İçindeki bileşenler sayesinde doğal olarak sedef hastalığını iyileştirme özelliği bulunan ekinezya, kurutulmuş halde aktarlardan satın alınabilir.

Ekinezya Çayı Nasıl Demlenir?

Ekinezya çiçeği ve yaprakları ile çay yapmak mümkün olacaktır. En etkili kullanım şekli ise, bitkinin kökünün kullanılması ile mümkün olacaktır. Bitkinin kökü kullanılarak hazırlanacak olan çay için, her bir birim kaynar suya çeyrek birim bitki kökü yeterli olacaktır. Demlendikten sonra sıcak içilmesi tavsiye edilen bu çaya, dilediğiniz takdirde tatlandırıcı ekleyebilir, içimini kolaylaştırabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Zakkum Yapraklı Kauçuk Hakkında Genel Bilgi başlıklı makalemizde ofis çiçeği, zakkum yapraklı ve Zakkum Yapraklı Kauçuk hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum yapmak istermisin?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir