Menu

Difenbahya Bitkisi Bakımı, Sulanması ve Yetiştirilmesi

Güzel ve iri yapraklarıyla dikkat çeken, evlerin ve ofislerin vazgeçilmesi bitkilerinden birisi olan Difenbahya, yetiştirmesi en basit süs bitkilerinden bir tanesidir. Her ortama uyum sağlamasından, bakımının ve yetiştirilmesinin basit olmasından dolayı en çok tercih edilen bitkilerin başında gelir. Yaprakları alımlı ve uzun olan Difenbahya belirli aralıklarla yapraklarını dökerek kendini yeniler.

Bitkinin çürümüş veya sararmış yapraklarını makas ile budamanız gerekir. Bitki yetişmek için güneşe ihtiyaç duyduğundan güneş alan yerlerde tutulmalıdır. Bitkinin yaprakları bulunduğu yerde başka herhangi bir bitkiye yada cisme değmemeli, olumsuz hava koşullarından çabuk etkileneceği unutulmamalıdır.

Bitkiyi sularken suyun her bir köşesinde gittiğinden emin olun. Suyu aynı ölçekte ve haftada 1-2 kez olmak üzere düzenli olarak vermelisiniz. Difenbahya bitkisi iç mekan çiçeğidir, sıcağı sever. Bitkinin bulunduğu yerin sıcaklığı kışın en az 12 derece olmak zorundadır.

Bir önceki yazımız olan Ezan Çiçeği Genel Özellikleri ve Yetiştirme başlıklı makalemizde ezan çiçeği, genel özellikleri ve yetiştirme hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum yapmak istermisin?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir