Menu

Dereotu

Dereotu

Etiketler:Dereotu, Dereotu Tohumu, Dereotu Bakımı, Dereotu Yetiştiriliciliği

Oldukça yararlı bir bitki türü olan dereotu salataların ve yemeklerin vazgeçilmezleri arasında yer almaktadır. Tadı ve kokusu ile farklılık yaratan dereotu bitkisi her derde devam olarak nitelendirilmektedir. Her bölgede kolaylıkla yetiştirilebilen dereotu bitkisi A ve C vitaminlerine ev sahipliği yapmaktadır. Karın ağrılarının kısa zaman zarfı içinde geri plana alınmasına yardımcı olan dereotu bitkisi aynı zaman da mide ağrılarının da yok olmasına yardımcı olmaktadır.

Dereotunun Saymakla Bitmeyecek Faydaları Nelerdir?

Eğer anne sütünün artmasını isteyenlerdenseniz düzenli olarak dereotu tüketebilirsiniz. Gaz sancılarının giderilmesine olanak tanıyan dereotu bitkisi aynı zaman da cilt yapısının da kusursuzlaşmasına olanak tanımaktadır. Yağların yakılmasına kaynaklık eden bu bitki türü diyet listelerinin vazgeçilmezleri arasında yer almaktadır. Lifli bir gıda olan dereotu bitkisikabızlık probleminin de giderilmesine yardımcı olmaktadır.

Uykusuzluk problemi ile karşı karşıya kalanlardansanız dereotu bitkisine merhaba diyebilirsiniz. Hipnotik yani uyarıcı rolüne ev sahipliği yapan dereotu bitkisi B vitamini özelliği sayesinde rahat bir şekilde uykunuzu almanızı sağlar. Zengin kalsiyum içeriği sayesinde kemik sağlığının korunmasına yardımcı olur ve mineral kaybının önlenmesine kaynaklık eder. İskelet yapısı için gerekli olan tüm kalsiyumun ön plana çıkmasına olanak tanımaktadır. Dereotu insülin görevi sayesinde diyabet hastalığının iyileşmesine kaynaklık etmektedir. Eğer aşırı gaz sorunu ile karşı karşıya kalıyorsanız dereotu tüketebilirsiniz. Birbirinden özel yararlara ev sahipliği yapan dereotu bitkisi ile sizler de sağlıklı yaşama sahip olabilirsiniz.

Dereotu Resimleri

Bir önceki yazımız olan Saksıda Çilek Yetiştirmenin İncelikleri başlıklı makalemizde Çilek, Çilek Bakımı ve Çilek Yetiştirme hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum yapmak istermisin?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir