Menu

DEKORATİF ÇİÇEKLER

DEKORATİF ÇİÇEKLER

 

dekoratif-cicekler

Çiçeklerle ilgilenip onların gelişmesini sağlamak son derece zahmetli bir iş de olsa son derece şık görüntüler elde edilebilecek bir iştir. Öte yandan çiçek dekorasyonu yapmak için yetiştirmeye de gerek yoktur. Hazır olarak aldığınız çiçeklerle çok güzel ve modern dekoratif ürünler yapabilirsiniz. Beyazın asiliği ile orkidenin hoş duruşu birbirini öyle güzel tamamlıyor ki beyaz orkideyi öylece alıp duvara koysanız dahi hoş duracak türden. Beyaz orkidenin altına alabileceğiniz beyaz saksı ise orkidenin asiliğine asilik katacak ve çok ciddi yerlerde kullanabileceğiniz bir çiçeğiniz olacaktır. Öte yandan beyaz orkidenin altına renkli saksılardan kullanabilir ve evinizin içine veya bahçenize renk katabilirsiniz.

Aşkın simgesi güller ve “Seviyor, Sevmiyor” diye saydığımız papatyalar. Kırmızı güller her zaman en güzel hediyeler arasında kendine yer bulmuştur. Papatyaların da oldukça popüler olduğu bu senede ikilinin uyumu ise görmeye değer. Bir kavanozun içerisinde bulunan papatyaların arasında 3-4 adet kırmızı gül ile mükemmel bir çiçek buketi oluşturabilirsiniz. Hatta özel günlerde sevdiklerinize verilebilecek güzel bir hediye olarak da kullanabilirsiniz. Papatyaları kullanmadan da güllerin kırmızı ve beyaz olanlarını karıştırıp güzel bir hediye hazırlayabilirsiniz.

Kırmızı güllerin etrafında oluşan beyaz minik çiçekler ve beyaz güllerin etrafında oluşan kırmızı minik çiçekler hediyenize hareket katmakla birlikte sevimli bir ambians yaratacaktır. Bu buketi kendinize de hediye edebilir saydam bir vazonun içerisinde evinizde bulundurabilirsiniz. Papatyalardan küre oluşturmayı denediniz mi hiç? Denemediyseniz, denemeye değer! Papatyaların üzerindeki sarının ve yapraklarındaki beyazın uyumunun mükemmelliğinin yanında küre şeklinde oluşan kristal vazoya konulması her şeyi mükemmel kılıyor. Evin ön özel köşesinde bulundurmak isteyeceğiniz papatya küresini denemenizi tavsiye ederiz.

Bir önceki yazımız olan EVDE ÇİÇEK YETİŞTİRMEK başlıklı makalemizde EVDE ÇİÇEK YETİŞTİRMEK hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum yapmak istermisin?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir