Menu

Çörek Otunun Mucizevi Faydaları

Çörek Otunun Mucizevi Faydaları

Bitkisel tedavi denilince akla ilk gelenlerden biri olan çörek otuna, ülkemizde ve diğer ülkelerde sıkça başvurulur. Faydaları sınırsız olan ve son zamanlarda kıymeti bilinen çörek otu bağışıklık sistemini çok güçlendirdiği için son derece önemlidir. Ayrıca Oğul otu Nedir? Faydaları Ve Zararları makalesi için de enbilgin.com a bakabilirsiniz. Ülkemizin çoğu yerinde yetişen çörek otu, bolca tüketilmesi gereken bir bitkidir. İçerisinde yoğun olarak A vitamini, B vitamini, B12 ve vitamini ve B vitamini bulunduran çörek otunun sağlığa faydası tartışılmazdır. Karbonhidrat, omega3, protein, bakır ve bitkisel yağ açısından oldukça zengindir. Vücudunda kalsiyum eksikliği olan kişilerin çörek otunu günlük olarak tüketmesini tavsiye ediyoruz. Saymakla bitmeyen faydalarından biri de sodyum, fosfor ve demir deposu olduğudur. Çörek otu vücudunuzdaki bakterilerle savaşarak daha dirençli olmasını sağlayacaktır.

corek-otu

Bağışıklık sorunu olan kişilerin mutlaka bu mucize bitkiyi tüketmesi gerekmektedir. Nefes ve solunum yolu hastalıklarınız için, özellikle astım hastalıklarınız için çörek otunu her gün kullanmalısınız. AIDS hastalığı, Egzama, Alerji, Şeker hastalığı, Kalp ve Damar hastalıkları, Mide rahatsızlıkları ( Reflü, Gastrit ) için son derece etkili ve tedavi edici bir şifa deposudur. Saçlarınızın beyazlaması da engelleyici rol oynayan çörek otu, diş ağrısı ve diş eti iltihaplarında da kullanılmaktadır. İçeriğindeki bitkisel yağ sayesinde Basur hastalığına da iyi geldiği bilinmektedir. Karaciğer yağlanması problemi yaşıyorsanız çörek otunu tüketmeye hemen başlayabilirsiniz. Tansiyonunuz sürekli yüksekse sizin için çörek otu günlük tüketilmesi gereken bir bitkidir olmalıdır. Tabi bütün bunları yaparken her şeyde olduğu gibi ölçülü tüketimi tavsiye ediyoruz. Günlük olarak 1-2 yemek kaşığı kadar kullanılması, bitkinin şifasından faydalanmanız için yeterli olacaktır. Çörek otunu sade yiyemiyorsanız; zeytinyağının içine koyarak, yoğurtla karışım yaparak veya bal ile karıştırıp tüketebilirsiniz. Çörek otunun mucizevi faydaları oldukça çoktur. Sağlığa ne kadar iyi geldiğine kendiniz şahit olacaksınız.

Çörek Otu Yağı Çörek otu yağının saçlara olan etkisini sanırım duymuşsunuzdur. Saçlarınız eğer zayıf bir yapıya sahip ise ve sürekli dökülüyorsa, çörek otu yağı ile diplerine masaj yaparak gürleşmesini sağlayabilirsiniz. Bunun için önce teknikleri ile hareket etmenizde yarar vardır. Çörek otu yağı saça nasıl uygulanır, merak ediyorsanız, lütfen yazımızı okumaya devam ediniz. Çörek Otu Yağı Saçı Güçlendirir Çörek otu yağına birkaç diş sarımsak ilave edin. Daha sonra bu sarımsağı içinde bir gün boyunca bekletin. Sarımsak özü o süre aşımında, çörek otu yağının içine hapsedilecek ve faydasını verecektir. Daha sonra uygulama işlemini bir tarak yardımı ile yapın. Tarağın ince uçlu olması işinizi kolaylaştıracaktır. Bu yüzden ince uçlu tarağını ile saçlarınızı ayırarak, saç diplerinize bu yağdan sürün. Sürme işlemi tamamen bittiğinde ise, en az bir saat kadar bekletmeniz de fayda vardır. Bekleme süresi bittiğinde saçınızı iyece yıkayın. Gözlerinize inanamayacaksınız. Saçınız her zamankinden daha parlak ve canlı duruyor. Bu uygulamayı haftada 2 kere yapmanızda fayda vardır. Çörek otu yağı saçı güçlendirir, çabuk uzamasına yardımcı olur .Bunun için size verdiğimiz önerileri uygulamayı unutmayınız.

Sağlıklı saçlarınız olsun istiyorsanız,çörek otu yağının mucizesine inanmalısınız. Çörek Otu Yağının Sağlığa Faydaları: Sindirim sistemini düzenler. Gaz problemlerine oldukça iyi geldiği söylenir. Eğer gaz ve kabızlık sorunlarınız devam ediyorsa, yemeklerinize bir tatlı kaşığı kadar çörek otu yağı ilave ediniz. Bronşit ve grip gibi soğuk algınlığında çörek otu yağının çok iyi geldiği söylenmektedir. Yüze sürüldüğünde cildi yumuşatır ve besler. Kuru ciltlere iyi gelir. Sivilceli ciltlere önerilmez. Kısacası, Çörek otu yağının sağlığa faydaları oldukça çoktur. Çörek Otu Çayı Çörek otunun faydalarını saymakla bitiremeyiz. Bu yüzden, her türlü faydası vardır. Yağı ayrı fayda içerir.

Yemeği ayrı fayda içerir. Bir de çayı vardır çörek otunun, sağlıklı bir bitki içeceği grubuna girmektedir. Özellikle form yapanlar ve diyet yapanlar bu bitki çayını içerler. Çörek otu çayı oldukça faydalıdır. Bazı faydalarından bahsetmek gerekirse, İçeriğinde bulunan vitaminler sayesinde, bağışıklık sistemini güçlendirir. Kişinin daha dinç ve sağlıklı görünmesine vesile olur. İdrar enfeksiyonlarına iyi gelir. İdrar söktürücü bir özelliği taşır. Mesanede var olan sıkıntıları giderir. Uyku problemleri çekenler için, en iyi uyku ilacıdır denebilir. Eğer uykularınızı tam almıyor ve uykusuzluk problemleri yaşıyorsanız, uyku için ideal bir çaydır. Kalbe faydalıdır. Olası kalp krizlerine karşı koruyucu bir özelliğe sahiptir.

Saçlara iyi gelir. Göz sağlığını korur. Soğuk kış aylarında, gribal enfeksiyonları giderir. Burun ve hapşırıkların giderilmesinde etkilidir. İçeriğinde zengin vitaminler bulunmaktadır. Kansere karlı koruyucu bir özelliğe sahiptir. Kanserli hücreleri önceden tespit ederek, önüne geçer. Diş eti hastalıklarında, kemik gelişiminde faydalıdır.Çörek otu çayı, sakinleştirir. Kişiye huzur verir. Gece yatmadan önce alınması etkili bir çözümdür. Zayıflamak ve formda kalma isteyenlere ideal bir içecektir. Her anlamda faydası bulunan Çörek otu çayı ve diğer çeşitleri, hayatınızı değiştirecek, sizi olduğunuzdan da fazla sağlıklı görünmenize yardımcı olacaktır. Sağlığınız için çörek otunu keşfedin.

Bu makale www.enbilgin.com sponsorluğunda hazırlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Kasımpatı Yetiştirilmesi ve Bakımı başlıklı makalemizde Kasımpatı Yetiştirilmesi ve Bakımı hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum yapmak istermisin?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir