Menu

Çöl Gülü Hakkında Genel Bilgi

Çöl Gülü, kodeks yapılı çok güzel çiçekleri ile çölde yetişmeleri ile bilinir. 10 Santime kadar büyümüş bir çöl gülü piyasada ki değer 20 Türk Lirası civarıdır. İki metreye kadar uzayabildiklerini düşünür isek piyasası gerçekten pahalıdır. Büyüdükçe dalları budakları salarlar. Değeri kat kat artar. Eğer çok yaşlı ise değerine paha biçilemez gerçekten. Bodur süs ağacı yetiştirilmede de yeri vardır. Bakımına çok dikkat edilmesi gereken bir bitkidir.

Suyu ve soğuğu sevmezler. 10 derecenin altında yaprakları ve açtığı çiçekleri bozulma tehlikesi ile karşı karşıyadır. Ev ortamında yaşayamazlar. Çok havadar güneş alan bir pencere önü olabilir. Sıfırın altında ki soğuklara dayanamazlar ve donarlar.  Toprak seçimini çok iyi yapmalısınız. 3 ölçü ponza taşı ile 3 ölçü humuslu bahçe toprağını ve 2 ölçü kırmızı killi toprak ile dere kumunu karıştırır iseniz doğru toprağı elde etmiş olursunuz.

Bir önceki yazımız olan Choisya Ternata Bitkisi Hakkında Genel Bilgi başlıklı makalemizde Choisya Ternata, Choisya Ternata bakımı ve Choisya Ternata bitkisi hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum yapmak istermisin?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir