Menu

Clematis Saphyra Indigo Bitkisi Hakkında Genel Bilgi

Clematis Saphyra Indigo’lar çok göz alıcı ve koyu mor rengine sahip iri çiçekleri ile tırmanıcı bir süs bitkisidir. Boyları fazla uzamaz. En fazla 1.5 metreye erişebilirler. Kış ayları geldiğinde yaprakları dökülmektedirler. Yüzey kaplayıcı olarakta yetiştirilebilir. Eğer saksıyı yukarı bir yere koyarsanız, sarkıcı olarakta yetiştirilebilirsiniz.

Clematis Saphyra Indigo’lar kış soğuklarına çok dayanıklıdırlar. Yurdumuzun her yerinde yetiştirilmeye müsaittir. Fazla güneşe ihtiyaçları vardır. Eğer saksıda yetiştirecekseniz eski tip kalın kenarlı toprak bir saksı olması gerekmektedir. Aksi taktirde yetişmelerini iyi tamamlayamazlar.

İlkbahar aylarında havalar iyice ısınmaya başladığında çiçek açarlar. Sonbahara kadar sürekli çiçeklerini yenilerler. Eğer güneş alan iyi bir havadar yerde iseler toprağı da iyi ise eğer sıkça çiçek açar.

Bir önceki yazımız olan Fil Kulağı Bitkisi Hakkında Genel Bilgi başlıklı makalemizde Fil Kulağı, Fil Kulağı bakımı ve Fil Kulağı bitkisi hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum yapmak istermisin?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir