Menu

Çin Çayının Faydaları

Çin çayı, tek bir bitki ile oluşturulan bir içecek değildir. Çin’de geliştirilen bu içecek, pek çok faydalı bitkinin doğru oranlarda karışımı ile elde edilmektedir. Bu bitkilerin arasında en popüler olanı, ülkemizde de çok kişi tarafından bilinen yeşil çaydır.

Çin Çayı Neye İyi Gelir?

Tüketilmesi durumunda pek çok hastalığa iyi gelen çin çayı, insanların formalarını korumalarına ve günlük enerji ihtiyaçlarını karşılamalarına da destek olmaktadır. Doğal bir antioksidan olan çin çayı, farklı kanser türlerine karşı koruma sağlamaktadır. Ayrıca bağışıklığı kuvvetlendirici etkisi ile kış hastalıklarından korunmanıza da yardımcı olmaktadır. Kalp ve damar sağlığına faydaları da bilinmekle birlikte, yaşlanmaya karşı etkili olması da insanların ilgisini çekmektedir.

Çin Çayı Nasıl Demlenir?

Ülkemizde çin çayı olarak bilinen yeşil çay, hemen her yerde satılmaktadır. Kurutulmuş yeşil çay yaprakların demlenmesiyle hazırlanacak olan bu çay, gün içinde 2 – 3 fincan olarak tüketilebilmektedir. Yarım litre ile bir litre arasındaki kaynamış suya bir avuç atılacak olan yeşil çay yaprakları, 2 – 3 dakika demlenmeyle içime hazır hale gelecektir.

Bir önceki yazımız olan Zakkum Yapraklı Kauçuk Hakkında Genel Bilgi başlıklı makalemizde ofis çiçeği, zakkum yapraklı ve Zakkum Yapraklı Kauçuk hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum yapmak istermisin?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir