Menu

Çiçeklerinizle Konuşun

Çiçeklerinizle Konuşun

cicekleri-sevinÇiçek Deyince

Çiçek deyince aklıma ilk gelen annemin bahçesine özenle diktiği bitkiler aklıma gelir. Rengarenk  birbirinden  farklı onlarca çiçeğine rağmen annem yine de bıkmadan usanmadan her çiçekçinin önünden geçerken muhakkak durur ve babama ne yapar eder çiçek aldırırdı. Çiçekler annemin vazgeçemediği dünyasıydı. Onları çocuğu gibi okşar, sever, onlarla konuşur. Annem çiçeksiz bir dünya düşünemez. Çiçekleri onun her şeyidir. Çiçeklerine olan muhabbeti beni kıskandırmış beni o kadar çok sevmediğini dillendirmiştim ister istemez. Annem o kadar çiçekleriyle haşir neşir ki ev adeta çiçekçi dükkanı gibi birçok çeşitten her odada onlarca çiçek dolu. Bahçeyi saymıyorum bile. Bahçede ki çiçekleri özenle ekişi yoldan geçenlerin başlarını çevirip bakması için yeterli bir sebep. Annemin çiçeklerle olan dünyası böyle. Peki biz çiçekler hakkında neler biliyoruz. Bana sorarsanız  bu konuda pek bir şey bildiğim söylenemez o yüzden size bilgi içerikli bir  şey veremesem de annemden yola çıkarak çiçeklerin hayatımızda ki yeri hakkında yazmak istedim.

Çiçekler de İnsan Gibi İlgi Bekler

Çiçeklerde tıpkı insanlar gibi sevilip ilgilenilmek isterler. Bizlere benzeyen çok yanları vardır. Çiçekle konuşur ilgilenirseniz ne kadar güzel açtığını fark edeceksiniz.Çiçeklerle ilgilenmek bir bebekle ilgilenmek gibidir. Sevildiklerini bilmek isterler. Biz insanlar gibi onlarda sevgisiz yaşayamaz hemen solarlar.

Çiçeklerinizle Konuşun

Çiçeklerinizle bol bol konuşun ve onları önemseyin. Çiçek le konuşmak çiçeğinizi önemsediğinizi onlara hissettirir ve güzel açmalarını sağlar. Nasıl bir insanla konuşulmadığında depresyona giriyorsa çiçeklerimiz de ilgilenilmediklerinde bize bunu hemen fark ettirirler.

Bir önceki yazımız olan İlkbahar ve Yaz Ayları Bahçe Bakımı Nasıl Yapılır? başlıklı makalemizde İlkbahar ve Yaz Ayları Bahçe Bakımı Nasıl Yapılır? hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum yapmak istermisin?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir