Menu

Çiçeklerin İçerdikleri Anlamlar

Çiçeklerin İçerdikleri Anlamlar

Etiketler:Çiçeklerin Anlamları, Çiçekler Ne Anlam İçerir, Çiçek, Çiçek Anlamı

Çiçeklerin içerdikleri anlamları sizlere sitemizde açıklayıcı ve görsel olarak sunmaktayız.
Çiçeklerin-anlamı
Rengarenk duruşları ve hoş kokuları
ile bir çok kadının gönlünü fetheden çiçekler farklı farklı bir çok anlam içermektedirler. Sayılarından, türlerine kadar bir mesaj ve anlam içeren bu çiçekler tarih boyunca erkeklerin kadınları etkilemek adına kullandıkları bir silah gibidir.

Bir çok özel günlerde insanların birbirlerine aldıkları çiçekler, anlam yüklü durumları ile en çok tercih edilen hediyeler arasındadır. Doğum günlerinde, evlilik yıl dönümlerinde, hasta ziyaretlerinde, düğün davetlerinde ve bir çok durumlarda alınan çiçeklerin anlam ve mesajları insanları etkilemektedir.

Pembe Renkli Çiçeklerin Anlamları

Pembe renkli bir çok çiçek türü farklı anlamlar taşıyabilmektedir. Pembe gül, veren kişi gönlünü kaptırdığını anlatır ama pembe karanfil veren ise verilen kişiye içtenlikle yaklaştığını belirtir. Ayrıca pembe glayöl çiçeği zarafeti anlatmakta, pembe lale ise anlayışı temsil etmektedir.

Sarı Renkteki Çiçeklerin Anlamları

Sarı renk çoğunlukla türleri arasında zıtlıklar yaşamaktadır. Sarı laleler bildiğiniz gibi ayrılığı temsil etse de, sarı gül duyulan sıcak sevgiyi temsil etmektedir. Öte yandan sarı karanfil hüznü temsil etse de sarı glayöl çiçeği kıskançlığı temsil etmektedir.

Kırmızı Güllerin Sayılarına Göre Mesajlar

Kırmızı gül sevgi ve aşkın çiçeği olmuştur ve verildiği sayıya göre de bir çok anlama ve ifadeye girmektedir. Örneğin 13 adet kırmızı gül duyulan gizli aşkı anlatsa da 33 adet gül derin bir aşk ile sevdiğini söylemektir.

Çiçeklerin İçerdikleri Anlamlar Konusu Resimleri

Bir önceki yazımız olan Saksı Değişiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler başlıklı makalemizde Çiçek Saksısı Değişimi, Ne Zaman Saksı Değişir ve saksı hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum yapmak istermisin?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir