Menu

Çiçeklerin Bakımı Nasıl Yapılır

Çiçeklerin Bakımı Nasıl Yapılır

ciceklerin-bakimi-nasil-yapilir-

Sizlere bu yazımızda tüm çiçeklerin nasıl bakım yapıldığını anlatacağız. Çiçeklerin bakımı nasıl yapılır diye merak edenler bilgileri buradan alıp öğrenebilmeleri mümkündür. İlk önce orkide çiçeğinin nasıl bakım yapıldığını anlatalım. Orkide çiçeğinin saksıları renklendirmektedir. Evlerinde aynı zaman da şık olmasını sağlamaktadır. Orkide çiçeği rengarenktir. Ayrıca kökleri sarkıktır. İki çeşitlidir. Bunlar çift ve tek dallı dır. Orkide çiçeğinin anlamı aşktır. Orkide çiçekleri ışığı sevmektedir. Ama güneş ışığından uzak tutmanız gerekmektedir. Ayrıca rüzgara karşı olmamalıdır. Böyle olduğu zaman yaprakları dökülmektedir. Orkide çiçeklerini az ışığa bıraktığınız zaman beslenmez ve solar. Sonrada yaprakları sürünmektedir.

ciceklerin-bakimi-nasil-yapilir-hakkinda

Orkidenin sulanışına gelecek olursak yaz aylarında haftada yalnızca iki defa sulanmalıdır. Orkide çiçekleri uzun süre kaldığı için çiçekleri de solduğu zaman solan yerler kesilip budanmalıdır. Böylece havanın girmesini önlemek için yakmayanlar yapışkanlar ile kapatabilirsiniz. Orkide çiçeğinin vitamin kullanımında dikkat etmeniz gerekenler hem yapraklarının hem de çiçeklerinin sağlıklı olabilmesi için vitamin kullanılmalıdır. Bunu yaparken bir litre suyun içerisine yalnızca bir kapak kadar vitamin ekleyiniz. Sonrada orkide çiçeğini de sadece iki haftada bir uygulamalısınız.

ciceklerin-bakimi-nasil-yapilmalidir

Çiçeklerin Bakımı Nasıl Yapılır,  Antaryum çiçeğinin bakımını anlatmaya gelelim. Antaryum çiçekleri genelde evde ve ofislerde bulunan ve odaları renklendirmeye yarayan bir çiçek türü olmaktadır. Antaryum çiçeğinin bakımı çok kolay olduğu için insanlar da bu çiçek türünü çok tercih etmektedir. Yalnız bu çiçek türünü rüzgara karşı koymamalısınız. Yoksa solar ve yaprakları da dökülmeye maruz kalır. Bunu sakın unutmayınız. Orkide çiçeği gibi antaryum çiçeği de ışığı çok sevmektedir. Yani antaryum çiçeği ışıktan beslenmektedir. Antaryum çiçeği yaz mevsimlerinde haftalık larak üç defa sulanmalıdır. Antaryum çiçeği saksıda yetiştirilmektedir. Antaryum çiçeğinin eğer toprağını değiştirmek istiyorsanız zamanı nisan ve mayıs aylarıdır. Koyacağınız saksıda eskisinden bir numara büyük olmak zorundadır.

ciceklerin-bakimi-nasil-yapilmalidir-

En çok sevilen ve tercih edilen bir diğer çiçek türü de manolyadır. Manolyada çalışanların ofislerinde ve evlerde bulunmaktadır. Bakımları da o kadar zor değildir. Manolyaları bol ışığa koyun ama güneşe karşı çok fazla kalmasın. Yoksa yanar ve yaprakları dökülmeye başlar. Manolyaların toprak değişiminde mümkün olduğunca sıcak havalarda yapılmalıdır. En uygun zaman da mayıs ayıdır. Manolyaları aynı saksı içerisinde çoğaltabilirsiniz. Bunu yaparken de manolyalar da olan yeşil yapraklara asla zarar vermemelisiniz. Çiçeklerin bakımı nasıl yapılır konusunda pek bilginiz yoksa lütfen bu siteyi ziyaret ediniz.

ciceklerin-bakimi-nasil-yapilir

Bir önceki yazımız olan Sevgi Bahçesi başlıklı makalemizde Sevgi Bahçesi hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum yapmak istermisin?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir