Menu

Çiçekler ve Çiçek Bakımı

Çiçekler ve Çiçek Bakımı

Etiketler:Çiçekler ve Çiçek Bakımı, Çiçek Bakımı, Çiçek Yetiştirme, Çiçeklere Bakım

Çiçekler koyulduğu her yeri güzelleştiren nadide bitkiler arasındadır.Çiçekler ve Çiçek Bakımı sizlere açıklamaktayız. Renk renk çeşit çeşit çiçekler evlerde yerini aldığında ortama hareket getirmekte ve bakan insanlara ferahlık vermektedir. Piyasada bir çok çiçek çeşidi bulunmaktadır ve hepsine ayrı bir şekilde bakılmaktadır. Bu nedenle çiçek yetiştirmek isteyen kişiler biraz zahmeti göz önünde bulundurmalıdır. Zahmetli olduğu kadar güzel görünümlü olan çiçekler evlerin, ofislerin baş köşelerinde yerlerini almaktadır.

Çiçek bakımı

Orkide bakımı

Orkideler en güzel çiçekler arasındadır ayrıca en pahalı çiçek olma ünvanına sahip olmuş bir bitkidir. Bu sebeple sevdiklerinize, ailenize orkide almak onlara müthiş bir hediye olacaktır.

Orkideleri beslemek aslında çok zor değildir. Besinlerinin büyük bir kısmını hava ve sudan alabilme kapasitesine sahiptir. Güneş ışığı alan bir mekanda orkideler daha çabuk büyüyüp güzelleşecektir. Orkide haftada bir kere sulanmalıdır ve daha fazla sulamak bitkinin köklerini kurutacaktır.

Menekşe bakımı

Menekşeler minik görünümü ve cıvıl cıvıl renkleriyle odaların en güzel süsü olmuş durumda. Konsol üzerine konulan menekşeler sevimli bir hava katmakta. Menekşe çiçekleri bol ışığın olduğu yerlere sempati duyarlar ancak güneş ışınlarının direk olarak değmesi menekşenin kurumasına sebep olacaktır. Bu sebeple hiç bir çiçeği doğrudan güneş ışığıalacağı bir yere bırakmamak gerek. Menekşeler haftada 2 kere ve üzeri sulanmalıdır. Daha az sulamak yapraklarını kurutur ve menekşeyi öldürür.

Çiçekler ve Çiçek Bakımı Resimleri

Bir önceki yazımız olan Her Daim Çiçekli Gardenya başlıklı makalemizde çiçek, gardenya çiçeği ve Gardenya Çiçeği Bakımı hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum yapmak istermisin?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir