Menu

Çiçek Yetiştirmenin Püf Noktaları

Çiçek Yetiştirmenin Püf Noktaları

Etiketler:Çiçek Yetiştirmenin Püf Noktaları, Çiçek Yetiştirme, Çiçek, Çiçek Resmi

Çiçek yetiştirmenin püf noktalarını sizlere açıklayıcı ve görsel bir şekilde sunmaktayız.

Çiçek-bahçesi
Her konuda teknik bir detay, püf nokta olabileceği gibi çiçek yetiştirme konusunda da bazı püf noktalar vardır. Bu yazımızda çiçek yetiştirmenin püf noktalarına çok kısa ve öz bir şekilde değineceğiz. Konuyu iki başlık altında ele alacağız çünkü baktığımız çiçeğin kesme çiçek mi, saksı çiçeği mi olduğu çiçek yetiştirmenin püf noktalarını öğrenirken çok önemli.

Kesme Çiçek Yetiştirmenin Püf Noktaları Nelerdir?

Çiçeklerinizin uzun ömürlü olmasını istiyorsunuz değil mi? Peki ömürlerini uzatmak için iki günde bir vazonuzun suyunu değiştiriyor musunuz? Kesme çiçekler için çiçek yetiştirmenin püf noktalarından en önemli olanı vazonun suyunu iki günde bir değiştirmektir. Bir de suyunu değiştirdiğiniz çiçeklerin saplarını iki cm kadar keserseniz çiçeğinize çok iyi bakmış olursunuz. Dikkat! Kesimi eğimli yaparsanız, çiçek daha kolay su çekecektir. Ayrıca çiçeğinizin suyuna iki üç damla eklerseniz oluşacak kötü kokunun önüne geçmiş olursunuz.

Saksı Çiçeği Yetiştirmenin Püf Noktaları Nelerdir?

Bilindiği gibi saksı çiçeğinin bakımı biraz daha zordur. Öncelikle çiçeklerinizi kesinlikle ortamın durumuna göre muhafaza etmelisiniz. Işı, ışık, nem gibi kriterleriniz olmalı. Aynı tür bitkilerin bir arada olması ortamı kuvvetlendirecektir. Sulama içinse toprağın nemini parmağınızla kontrol etmeniz gerekiyor. Bir iki cm kadar bastırdığınız toprakta nemlilik hissetmiyorsanız bu bitkinizi sulamanız gerektiğine işaret eder. Son olarak, bitkinizin yapraklarını belirli periyotlarla temizlemenizin çok önemli olduğunu söyleyelim.

Çiçek Yetiştirmenin Püf Noktaları Konusu Resimleri

Bir önceki yazımız olan Ortanca Bitkisinin Bakımı başlıklı makalemizde Ortanca, Ortanca Bitkisi ve Ortanca Bitkisinin Bakımı hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum yapmak istermisin?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir