Menu

Çiçek Kurutmak

Gerekli malzemeleri her yerde bulabilirsiniz. Ev kedileri için satılan kaka kumları bulunmaktadır. Bunlardan alabilirsiniz. En çok kil türleri bulunmaktadır. Renkleri mavi olarak renklendirilmiş mavi cam kırıklarına benzemektedir.

Ürünü tedarik etmenizin artdından çiçeğe geçelim. Çiçeğin suyu fazla doymuş olmamalıdır. Akşam vaktinde iyice sulamalısınız. Sabah saatlerinde erkenden çiçeği kesip almalısınız. Ardından çiçeğin saplarını uygun boyuta getirmelisiniz. 30 santimden kısa olmamalıdır. 15-20 santim yeterlidir. Ayrıca kestiğiniz çiçekte fazla yaprak bırakmayın ki nem emiciğili fazla olmasın. Bu sayede daha etkili bir şekilde kurutabilirsiniz.

Ardından çiçeğin sığacağı bir kaba bu aldığımız kedi zımbırtılarını dökün. Çiçeğide ters olarak uzatın. Ardından üstüne bu kristalleri tekrar dökün ve bekleyin. 1 gün sonra çiçeğiniz kurumuş olacaktır.

Bir önceki yazımız olan Bitkilerde Dal Mutasyonu başlıklı makalemizde Bitkilerde Dal Mutasyonu, bitkilerde mutasyon ve dal mutasyonu hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir yorum yapılmış
  1. Modern Yatak Odaları 30 Mayıs 2014 / Cevapla

Yorum yapmak istermisin?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir