Menu

Cherry Domatesi Sağlıklı Olarak Evde Yetiştirelim

Şirin Domatesler                                                                   Saksıda-Cherry-Domates-Yetiştirmenin-İpuçları

Küçük domateslerdir cherry domatesleri. Minik ve güzel görüntüsü kadar tatları da güzeldir. Bir lokmalık olması da ayrı bir güzellik katar bu domatese. Peki, evde yetiştirecek olsak yapabilir miyiz diye sorarsanız çok basit. Bir saksı bir tohum ve iyi kaliteli bir toprak, ihtiyacınız olan bunların dışında birde zaman gerekli. Saksıya tohumu ilkbaharda attığınızda yazın ortalarına doğru domatesiniz mis gibi kokan yapraklarıyla saksınız da yetişecek hatta sıcaklarla birlikte çiçek açıp minik minik yetişmeye başlayacak. Her gün heyecanla bakacaksınız belki ve kısa sürede istediğiniz büyüklüğe ulaşacak. Kızarmasını sabırsızlıkla gözlemleyecek ve bir kahvaltıda nefis tadına bakabileceksiniz.

Saksı Yetiştiriciliği

Saksıda birçok ürün gibi evde cherry domatesi de yetiştirmeniz basit. Fazla bir ilgi istemeyen susuz bırakmadığınızda zamanla büyüyüp size güzel domatesler verebilen bu bitkiyi evinizde kolaylıkla yetiştirebilirsiniz. Ayrı bir heyecan ve güzellik katacak olan evde cherry domatesi yapraklarındaki nefis kokusuyla dahi size yeterince mutluluk verecek. Saksıda az bir toprak olmasından ve meyve almanız için toprağı verimli olması gerektiğinden kaliteli bir toprakla bu işi yapmanız çok önemli. Yoksa bitkisinden ileri geçemez ve hevesiniz yarım kalabilir.

Sonbaharda Cherry

Eğer sonbahara doğru hala cherry domatesi bitkiniz iyi bir haldeyse ve dışarıda bakıyorsanız havaların soğumasıyla birlikte daha sıcak olan yuvanıza alabilirsiniz. Güneş gören bir ortamda aynı heyecanla beslemeye devam edebilir, sera domatesi yetiştiriciliği yapabilirsiniz. Evde cherry domatesi bakmak çok kolay. Susuz bırakmayın yeter.

Bir önceki yazımız olan Dereotu Evde Nasıl Yetiştirilir ve Faydaları Nelerdir başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Yorum yapmak istermisin?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir