Menu

Cam Güzeli Çiçeği Ve Bakımı

Cam Güzeli Çiçeği

Bitki yaprakları üzerinde bir çok rengi barındırır ve bu yönüyle bir doğa harikası konumundadır. O kadar mükemmel bir görünüme sahip ki her ortama kendi güzelliğini katan bir şaheserdir.

cam-guzeli-cicegiSulama Ve Bakımı: Bitki güneşi çok sever, bu yüzden sürekli direkt güneş ışığı altında tutulmalıdır. Bunun sebebi güneş ışıklarının yapraklarına çok iyi gelmesidir. Ayrıca aşırı sıcak ve aşırı soğuk havaya maruz bırakmak bitkinin hem köklerine, hem de yapraklarına büyük zarar vermektedir. Hava değişiklikleri ve akımlarından çok kolay etkilenmektedir, bu yüzden bitki bu tür kötü etkilerden korunmalıdır. Bütün çiçekler gibi, cam güzeli de mineral ve vitaminlere gereksinim duyar. Bu yüzden senede bir kez mutlaka mineral ve vitamin takviyesi yapılmalıdır. Saksısı geniş, ferah olmalıdır ve değişim mutlaka ilkbaharın ilk ayınca yapılmalıdır. Çiçek bulunduğu yerde yabancı cisimlerin etkilerinden korunmalı, cisimlerin temasından korunmalıdır.

Sulamada Püf Noktaları: Bitkiye kış aylarında aşırı soğuktan etkilenmesini önlemek için çok az miktarda su verilmelidir. Bunun aksiye yaz aylarında, havaların ısınması ile daha fazla suya ihtiyaç duyar, bunun için bol su ile sulanmalıdır. Ayrıca su toprağın tek bir noktasına değil her yerine gelecek şekilde dökülmelidir. Bitkide anormal bir değişiklik olmadığı taktirde mutlaka aynı zamanda ve ölçüde sulama yapılmalıdır. Bitkiyi uygun bir şekilde yetiştirmek istiyorsanız kış ayları içerisinde bulunduğu ortamın sıcaklığını 17 derecenin altına düşürmemeniz gerekmektedir.

Bir önceki yazımız olan Kamelya Çiçeği Ve Bakımı başlıklı makalemizde Kamelya Çiçeği Ve Bakımı, renkli çiçekler ve saksı hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum yapmak istermisin?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir