Menu

Bitki Çayları Faydaları

BİTKİ ÇAYLARI FAYDALARI

 

bitki-caylari-faydalari

Kış aylarında sık sık hastalıklar ile karşılaşmaktayız. O kadar ciddi hastalıklar değil ama insanları rahatsız edici hastalıklar olabiliyor. Daha sonra ufak bir hastalığın büyük bir hastalığa oluşması daha tehlikeli durumlar açabiliyor. Ayrıca kış aylarında hava soğuk olduğunda içinizi sımsıcak tutacak, ısıtacak doğal ilaç olarak bitki ilaçları var. Mesela birazdan hangi bitki çayları neye iyi gelir ile ilgili örnekler vererek açıklamalar yapıcım. Hepimizin bildiği soğuk aylarda içtiğimiz salepler. Salep öksürük ve bronşite faydası fazlasıyla vardır. Ay başı kanamalarının düzenli olmasını sağlar. Zihni çalıştırma gücünü artırır.

Daha genellikle yeşil çay içilir zayıflamak için ama daha birçok faydası da varmış. Yeşil çayın içinde maddeler sayesinde kanser riskini azaltır. Tümör küçülür. Kolesterolü düşürür. Ağız kokusunu önler. Ağız yapısında bile etkisi var. Diş çürümesini önler, içerisindeki E vitamini sayesinde antioksidan olarak görevde bulunur. Kemik erimesine faydası vardır. Kilo verdirir. Migrene iyi gelir. Daha fazlasıyla yazabilirim yeşil çayın faydalarını. Ve son olarak ıhlamur çayını da söylemek isterim. Hepimiz biliriz ıhlamuru. O kokusu zaten insanı baştan aşağıya etkiliyor hele birde limon sıktığımızda tam olarak mikrop, bakteri düşmanı olarak ilaç yerine tek başına yetiyor.

Ihlamur çayı bir nevi yatıştırıcı görevi görüyor. Mide ülserine faydası vardır. Öksürüklerin bir numaralı düşmanıdır. Terletici etkilere sahiptir. Az daha kuş burnu çayını unutuyordum. Kuş burnu çayı çok yoğun vitamin topluluğundan dolayı gözlerin dostudur. Vücudumuzu dimdik sapa sağlam durmamızı sağlar. Tam olarak 100 gr. Kuş burnunda 1 sandı portakala eş değer C, B1 VE B12 vitamini vardır. Bütün bu bitki çayları yer yüzünde doğal olarak bulabildiğimiz, sağlığımız için resmen doğal ilaç olarak görev almaktadır. Hasta olduğumuzda birebir iyi gelebilecek birkaç bitki çayları.

Bir önceki yazımız olan Telgraf Bitkisi Hakkında Genel Bilgi başlıklı makalemizde Telgraf Bitkisi, Telgraf Bitkisi bakımı ve Telgraf çiçeği hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum yapmak istermisin?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir