Menu

Bitki Bitlerinin Zararı Nedir ?

Bitki bitleri en çok bitkilerin yapraklarına zarar verir. Yaprakların güzellikleri gider, yapraklar yapış yapış bir hal alır ve mantarlar, ölümcül hastalıklar meydana gelir.

Bitlerin bir bitkiye verebileceği en küçük zarar yapraklarının görüntüsünü bozmak olup bitkinin ölümüne kadar gidebilir. Bitki bitleri yaprak dokularına zarar verdiğinden dolayı yapış yapış olurlar. Ayrıca çeşitli bakterilerin ve mantarların yapraklarda ölümcül hastalıklara yol açabileceğini aklınızdan çıkarmayın. Bitler bir çok bitki hastalığını meydana getirir.

Bitler sadece yapraklara zarar vermekle kalmaz bitkinin köklerine kadar gidebilir. Genellikle yapak topraklarda gelişen bitkilerin kökleri zarar görür. Eğer ki bitkileriniz çok geniş değilse aşırı lifli toprak kullanmayın. Bir bitkinin köklerine nüfus eden bitleri yok etmek oldukça zordur.

Bir önceki yazımız olan Abronya (Kum minesi) Çiçeğinin Hastalık ve Tedavileri başlıklı makalemizde abronia, abronia çiçeği ve çiçek hastalıkları hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum yapmak istermisin?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir